https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49 Co musisz wiedzieć zanim wypożyczysz auto z wypożyczalni? - Portal Słoneczna kolastyna https://www.high-endrolex.com/49

Warto zawsze dokładnie zapoznać się z umową wynajmu auta, gdy korzystamy z usług wypożyczalni. W razie jakiś niejasności warto zapytać się ich przedstawiciela, jeżeli jakieś punkty umowy są dla nas nie do końca zrozumiałe lub nie chcemy się zgodzić z danym punktem w umowie, który nie jest dla nas korzystny. Zawsze przed podpisaniem umowy przecież możemy negocjować warunki wypożyczenia. Wiele osób, które pierwszy raz wypożyczają samochód z wypożyczalni, nie do końca wie, na co uważać przy wynajmie samochodu, aby nie narazić się na dodatkowe koszty. Dlatego tak kluczowe jest czytanie umowy, którą się podpisuje, a nie tylko zerknięcie na nią.

Wynajem samochodu – na co uważać przy zawieraniu umowy z wypożyczalnią?

Wiadomo, że przy wypożyczeniu samochodu z wypożyczalni mogą być dla nas niekorzystne zapisy, przez których złamanie można zapłacić sporą karę. W pierwszej kolejności przy wypożyczeniu samochodu – na co uważać trzeba to przede wszystkim, czy nie mamy limitu kilometrów, które możemy pokonać w ciągu dnia lub miesiąca. Po jego przekroczeniu po prostu zapłacimy karę, dlatego jeżeli komuś zależy na tym, aby mógł swobodnie się poruszać wynajętym samochodem, to powinien szukać takiej firmy, która nie ustala takiego limitu. Trzeba pamiętać, że większość firm nie pozwala wyjeżdżać tym autem za granicę bez ich zgody, dlatego należy się dopytać o tą kwestię, gdy wypożycza się auto. Takim kolejnym zapisem, który może spowodować większe koszty wynajmu auta, jest ustalenie dokładnie, kiedy mamy zwrócić auto. W momencie, gdy przekroczymy ustaloną datę, to w większości przypadków będziemy musieli zapłacić dodatkowe pieniądze za spóźnienie się z dostarczeniem samochodu. Niektóre firmy dopuszczają opóźnienie na przykład do 2 godzin, a w przypadku innych wypożyczalni, gdy oddamy na przykład samochód godzinę po ustalonym czasie, to naliczy się nam dodatkowa opłata za wynajem pojazdu.

Wynajem samochodu na co uważać, jeżeli chodzi o kwestię ubezpieczenia pojazdu?

Należy dogadać wszystkie szczegóły z wypożyczalnią dotyczące wszelkich ubezpieczeń samochodu, ponieważ w przeciwnym wypadku możemy zostać obciążeni kosztami naprawą auta, gdy będziemy sprawcami kolizji lub wypadku. Trzeba pamiętać, że bardzo często wypożyczamy auta wyższej klasy, których naprawa jest o wiele droższa. Dlatego nieraz warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, aby uniknąć niepotrzebnych problemów, gdy przydarzy się nam jakieś nieszczęśliwe zdarzenie. Wiadomo, że mamy już przy wypożyczeniu opłacone podstawowe ubezpieczenia, ale można na przykład dokupić dodatkowe świadczenie od nieszczęśliwych wypadków. Wynajmując pojazd, należy go dokładnie obejrzeć, gdy wypożyczamy go, bo jeżeli ma on jakieś wgniecenia lub zarysowania to za ich usunięcie możemy my zapłacić, bo według spisanego sprawozdania przed wypożyczeniem auto nie miało żadnych uchybień. Wtedy może firma wypożyczająca stwierdzić, że te uszkodzenia powstały, gdy to my opiekowaliśmy się samochodem.  

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię samochodów?

Kiedy szukamy samochodów do wypożyczenia, to warto przejrzeć firmy działające w naszej okolicy. Można przecież wpisać w wyszukiwarkę frazę  wypożyczalnia samochodów w Mińsku Mazowieckim i zobaczyć, jakie firmy działają w tym mieście. Należy wtedy poczytać też opinię o współpracy z nimi innych użytkowników i sprawdzić ich dokładną ofertę. Najczęściej chcemy przecież wypożyczyć samochód, który nam się podoba, a może on nie być u nich dostępny. Należy dopowiedzieć się też, jakie są dokładnie warunki wypożyczenia samochodu oraz sprawdzić, czy nie ma jakiś ograniczeń w postaci limitu kilometrów. Można skorzystać z ofert takiej wypożyczalni, gdy chcemy się wybrać autem za granicę, a nasz prywatny samochód nie jest zbyt komfortowy do długich podróży. Wtedy jednak trzeba poinformować wypożyczalnie, że chcemy samochodem przekroczyć granicę. W większości takich przypadków trzeba jeszcze zapłacić dodatkowe pieniądze za to, że chcemy się poruszać autem poza naszymi granicami. Kiedy wybieramy się do kraju spoza Unii Europejskiej, to trzeba sprawdzić, czy jest taka możliwość, aby pojechać autem wypożyczonym.

https://www.high-endrolex.com/49
https://www.high-endrolex.com/49