https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49 Dlaczego telefon nie wykrywa selfie stick? - Portal Słoneczna kolastyna https://www.high-endrolex.com/49

Selfie stick to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób robienia selfie. Dzięki niemu robienie tego typu zdjęć jest zdecydowanie łatwiejsze, a ponadto wychodzą one znacznie ładniejsze, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup tego gadżetu. Choć połączenie selfie sticka z telefonem zazwyczaj jest bardzo proste, to czasami może sprawiać pewne trudności. 

Nie zapomnij sprawdzić selfie sticka w domu

Jeżeli nawet wcześniej korzystałeś z tego samego modelu selfie sticka, warto, abyś przed użyciem go w trakcie podróży lub sesji zdjęciowej, wypróbował go w domu. Dzięki temu będziesz mógł z łatwością sprawdzić, czemu telefon nie wykrywa selfie sticka, a w razie jakichkolwiek kłopotów będziesz mógł od razu je rozwiązać. Pamiętaj także, że do korzystania z niektórych modeli selfie sticków niezbędne jest zainstalowanie dedykowanej aplikacji na swoim smartfonie. W trakcie podróży możesz nie mieć dostępu do Internetu. Z tego powodu zawsze warto przetestować urządzenie do selfie w domu, może to być również idealną okazją do zrobienia spontanicznej sesji rodzinnej. 

Sprawdź dokładnie instrukcje

Wiele osób zastanawiających się, dlaczego telefon nie wykrywa selfie sticka, zapomina, że tego typu informacje można znaleźć w dołączonej do urządzenia instrukcji obsługi. Czasami może się zdarzyć, że nie będzie ona posiadała polskiej wersji językowej. W takim przypadku z pomocą przychodzi translator. Chociaż zazwyczaj instrukcje są pisane w jasny i przejrzysty sposób, to nierzadko zdarza się, że trudno zrozumieć, co należy zrobić na danym etapie łączenia selfie sticka z telefonem. W takiej sytuacji niezbędne jest skorzystanie z Internetu, gdzie z pewnością znajdziesz tutoriale, dzięki którym krok po kroku uporasz się z tym problemem. Sięgnięcie po tę opcję umożliwia Ci również interakcje z innymi ludźmi, którzy również mogą Ci pomóc, gdyby instrukcje z filmu wideo też okazały się niejasne. Skorzystanie z Internetu będzie również jedynym rozwiązaniem, jeżeli nie posiadasz dokumentacji danego selfie sticka. Tylko w ten sposób możesz dowiedzieć się, dlaczego telefon nie widzi kija do selfie.

Czy dobrze wszystko podłączyłeś?

Czasami może się okazać, że telefon nie wykrywa selfie sticka, ponieważ coś nie jest dokładnie podłączone. Jeżeli podłączasz się przy pomocy Bluetooth, koniecznie upewnij się, że sparowałeś odpowiednie urządzenia. Bardzo często okazuje się, że telefon po prostu łączy się z innym urządzeniem znajdującym się w pobliżu. Gdy korzystasz z selfie sticka, który łączy się z komórką za pomocą kabla, zawsze sprawdź, czy odpowiednio go docisnąłeś. Oczywiście, nie należy przesadzać z użytą siłą, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia kabla. Jeżeli mimo tego, że wszystko sprawdziłeś, selfie stick dalej nie działa, to koniecznie sprawdź, czy problemem nie jest uszkodzony kabel. Aby to sprawdzić, podłącz dwa inne urządzenia do tego przewodu i sprawdź, czy przesyłają one dane. Jeśli okaże się, że pomiędzy urządzeniami nie ma połączenia, oznacza to, że należy kupić nowy kabel. Na szczęście nie jest to duży wydatek, a co najważniejsze, tego typu kable są zazwyczaj dostępne we większości sklepów. 

Gdzie kupiłeś to urządzenie?

Zastanawiając się, dlaczego telefon nie widzi kijka do selfie, warto również pomyśleć o tym, czy przypadkiem nie kupiłeś wadliwego sprzętu, który po prostu nigdy nie będzie działał mimo jakichkolwiek prób. Jeśli zakupiłeś gadżet, np. na targu, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie jest to produkt oryginalny. Dlatego pamiętaj, aby zawsze kupować urządzenia u sprawdzonych sprzedawców, nawet jeżeli cena w takim sklepie będzie większa od tej, którą proponują uliczni sprzedawcy. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nawet jeżeli selfie stick z jakiegoś powodu nie będzie działał, będziesz mógł zgłosić reklamację i otrzymać nowe urządzenie. Poza tym w sklepie bz elektroniką zawsze masz możliwość zapytania obsługi o pomoc. Wykorzystaj tę okazję i dowiedz się, dlaczego telefon nie widzi selfie sticka. Pracownicy sklepu z pewnością znajdą odpowiedź na to nurtujące Cię pytanie.

https://www.high-endrolex.com/49
https://www.high-endrolex.com/49