https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49 Gdzie jest produkowana i skąd pochodzi wódka Amundsen? - Portal Słoneczna kolastyna https://www.high-endrolex.com/49
wódka

W mnogości wódek, jakie są dostępne na rynku, często trudno podjąć szybką decyzję, którą butelkę wybrać. Klienci często kierują się przyzwyczajeniem lub polecanymi z różnych stron produktami. Jednak przy wyborze trunku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego pochodzenie, miejsce wytwarzania i wysoką jakość, a także ciekawą historię, która stoi za wybieraną butelką.

Wódka Amundsen to niezwykle ciekawa propozycja z gatunku czystych wódek. To trunek wysokiej jakości, o niepowtarzalnym, delikatnym smaku, dostarczający wyjątkowych doznań. W tym alkoholu kryje się również niesamowicie ciekawa historia, którą symbolizuje nazwa Amundsen. Skąd pochodzi ten trunek? Tego dowiesz się, czytając tekst poniżej.

Amundsen, wódka – skąd jest?

Wódka Amundsen jest produkowana na norweskiej licencji i tam też została skomponowana. Powstaje z wykorzystaniem krystalicznie czystej wody oraz najwyższej jakości, unikalnych składników, których odpowiednio dobrana kompozycja daje wyjątkowo delikatny, niepowtarzalny smak.

Amundsen, wódka – gdzie jest produkowana?

Produkcją wódki Amundsen zajmuje się firma Stock Polska, będąca częścią międzynarodowej firmy Stock Spirits Group. Przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie wiele trunków z różnych gatunków alkoholi o wyróżniających się smakach.

Amundsen zalicza się do kategorii wódek najwyższej jakości i jest produkowany w Polsce. To rodzaj alkoholu zbożowego o wyjątkowo delikatnym smaku. Najlepsze walory prezentuje wtedy, gdy zostanie mocno schłodzony, do temperatury około 0 stopni. To właśnie wtedy ukazuje pełnię swojego łagodnego, delikatnego smaku.

Wyjątkowe szkło jako oprawa wyjątkowego wnętrza

Butelka wódki Amundsen wyglądem przypomina bryłę lodowca. Jej ciekawa, nowoczesna forma intryguje i zdecydowanie przykuwa uwagę, gdy stoi na stole, zachwycając swoim designem. Wygląd opakowania nie jest przypadkowy – butelka i trunek wewnątrz niej zostały zaprojektowane jako upamiętnienie niezwykłej wyprawy podróżniczej. Jej celem było zdobycie bieguna południowego przez Roalda Amundsena. To właśnie na jego cześć twórcy zdecydowali się na stworzenie tego trunku jako upamiętnienie tego wydarzenia i oddanie hołdu podróżnikowi, który dokonał niemożliwego.

Garść historycznych faktów

Zdobycie bieguna południowego w grudniu 1911 roku było niesamowitym wyczynem. Dokonał go Norweg Roald Amundsen. Wyprawę poprzedziło wiele przygotowań, dzięki czemu ostatecznie zakończyła się sukcesem. Co ciekawe, Amundsen początkowo szykował się na wyprawę na biegun północny, ale ten został zdobyty dwa lata wcześniej przez innego podróżnika.

Wielotygodniowa wyprawa w niesprzyjających warunkach przez śnieg i srogi mróz zaowocowała 14 grudnia 1911 roku zdobyciem 90 stopnia równoleżnika południowego. Dzięki niesamowitej determinacji oraz doskonałemu przygotowaniu członków ekspedycji ekipa podróżników pod wodzą Amundsena szczęśliwie powróciła na statek, a następnie do domu. Natomiast jej uczestnicy odbyli kolejne podróże, przeżywając niezwykłe przygody. Jednak to wyczyn, jakim było zdobycie bieguna południowego, sprawił, że Roald Amundsen zapisał się na kartach historii.

Historia zdobycia bieguna południowego ma też niestety ciemną stronę. Równolegle do Amundsena wyprawę mającą na celu zdobycie bieguna południowego prowadzili Brytyjczycy. Dotarli na miejsce o prawie miesiąc później niż Amundsen i niestety nie mieli tyle szczęścia, co poprzednicy. Już nigdy nie powrócili z tej wyprawy…

Zaskocz znajomych z wódką Amundsen

Wiedząc, jak ciekawą i oryginalną propozycją na półce jest wódka Amundsen, zaskocz przyjaciół oraz znajomych, przy najbliższej okazji wykorzystując ten właśnie trunek. Możesz zabłysnąć ciekawostkami na jej temat i samej sylwetki Amundsena, na którego cześć powstała. Nie każda butelka skrywa w sobie aż tak interesującą historię, jak ta prezentowana teraz.

Pięknie wyrzeźbiona butelka będzie też wysokiej jakości, niezobowiązującym prezentem. Warto wykorzystać ten pomysł. Wódka Amundsen w połączeniu z jej ciekawą historią to doskonały przepis na udany wieczór w gronie bliskich lub znajomych.

https://www.high-endrolex.com/49
https://www.high-endrolex.com/49