Obowiązujący współcześnie kanon kobiecego piękna jest bezkompromisowy dla damskiego owłosienia. W związku z tym nie dziwi fakt, że nastąpiła moda na zabiegi, które mają na celu uzyskanie idealnie gładkiej skóry. Kobiety golą zbędne owłosienie na ciele, jednak zabieg ten trzeba powtarzać co kilka dni. Do tego w trakcie golenia maszynką mogą powstać podrażnienia lub włoski mogą wrastać. Depilacja laserowa jest odpowiedzią na te problemy. Czym ona jest i gdzie najlepiej udać się na depilację laserową w Warszawie, dowiesz się poniżej.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja jest jedną z metod na pozbycie się niechcianych włosków. Zabieg ten w odróżnieniu od innych pozwoli Ci utrzymać Twoją skórę idealnie gładką przez długi okres czasu. Laser, który jest wykorzystany do depilacji, powoduje uszkodzenie melaniny nie ogrzewając przy tym reszty skóry. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla skóry, ponieważ światło lasera nie narusza delikatnego naskórka, tylko działa bezpośrednio na mieszek włosa.

Istnieją jednak przeciwwskazania do tego zabiegu, dlatego nie możesz się mu poddać kiedy:

 • jesteś w ciąży,
 • karmisz piersią,
 • chorujesz na padaczkę,
 • chorujesz na cukrzycę,
 • chorujesz na nowotwór,
 • chorujesz na łuszczycę,
 • zażywasz światłoczułe leki,
 • masz rozrusznik serca,
 • masz infekcję bakteryjną, grzybiczą lub wirusową w miejscu depilacji,
 • masz nadmierną opaleniznę,
 • stosujesz samoopalacze lub bronzery.

Jeśli żaden z powyższych czynników Cię nie dotyczy, to bez obaw możesz udać się na depilację laserową, wykonywaną laserem diodowym w Warszawie.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej i jak się do niego przygotować?

Zabieg depilacji jest wykonywany przez wykwalifikowanego kosmetologa pod kontrolą lekarza. Należy się do niego odpowiednio przygotować. Depilacja laserowa w Warszawie w klinice medycyny estetycznej Forever Young wymaga wstępnej rozmowy z kosmetologiem, który zakwalifikuje Cię do zabiegu. Rozmowa ta ma na celu ustalenie, czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Pozwoli to na uniknięcie powikłań po depilacji.

Dwa dni przed umówioną depilacją laserową w Warszawie zgłoś się na próbę laserową, która wykluczy u Ciebie alergię na światło urządzenia oraz dopasuje się odpowiednie dla Ciebie parametry w urządzeniu.

Dzień przed samym zabiegiem depilacji u kosmetologa umyj i ogól dokładnie daną część ciała. Bardzo ważne jest również odpowiednie nawilżenie skóry.

Sam zabieg pozwala na usunięcie włosków z różnych części ciała, takich jak nogi, ręce, bikini, pachy, wąsik czy broda. Czas trwania depilacji laserowej w Warszawie jest uzależniony od gęstości owłosienia oraz powierzchni depilowanej części ciała. Dlatego zabieg depilacji wąsika będzie krótszy od depilacji laserowej nóg. Często towarzyszy mu dyskomfort, a nawet ból, dlatego niejednokrotnie przed samym zabiegiem wykonywane jest znieczulenie miejscowe. Najczęściej jest to specjalna znieczulająca maść lub krem.

Po zabiegu depilacji laserowej w Warszawie w klinice Forever Young przez co najmniej 48 godzin unikaj wysiłku fizycznego oraz wizyt w saunie. Przez około 4 tygodnie nie eksponuj wydepilowanych miejsc na światło słoneczne. Solarium również nie jest wskazane. Dodatkowo nie stosuj środków, które mogą podrażniać skórę.

Opinie na temat depilacji laserowej w Warszawie

Na temat depilacji laserowej narosło wiele mitów i legend. Jednak osoby, które zdecydowały się na tego typu zabieg, są zadowolone i chętnie polecają go znajomym. Główną zaletą depilacji laserowej wykonywanej w klinice medycyny estetycznej Forever Young w Warszawie jest jej skuteczność. Seria kilku zabiegów pozwoli Ci pozbyć się na stałe zbędnego owłosienia z bikini, pach, brzucha, twarzy czy nóg.

Kobiety cierpiące na histuryzm, czyli zaburzenia hormonalne powodujące u nich męskie owłosienie, również chwalą sobie zabieg depilacji laserowej. Przy takich zaburzeniach hormonalnych zwykłe zabiegi mające na celu pozbycie się owłosienia z twarzy, pleców lub nóg, nie zdają egzaminu. Dla takich osób depilacja laserowa w Warszawie jest doskonałym sposobem na pozbycie się kompleksów związanych z owłosieniem oraz objawowe leczenie swojej choroby.