Jest wiele powodów przemawiających za tym, by organizować imprezy firmowe. Nawet jeśli pracownicy widują się na co dzień, dobrze jest aranżować spotkania załogi na neutralnym gruncie. Wspólnie spędzony czas daje okazję do lepszego poznania się, ale nie tylko. Korzyści płynących z takiej formy integracji jest znacznie więcej!

Jakie korzyści płyną z firmowych imprez?

Efektywność pracy zespołowej jest ściśle związana z relacjami panującymi między poszczególnymi członkami ekipy. Zbudowanie dobrze współpracującego zespołu nie jest proste! I nie chodzi wyłącznie o ogólny problem ze znalezieniem dobrych pracowników. Aby móc w pełni wykorzystywać swój potencjał, ludzie muszą się lepiej poznać, dowiedzieć więcej o sobie. W przypadku wielu zawodów, szczególnie tych związanych z komunikacją, sami pracownicy dążą do integracji. Ale czy Ty jako szef chciałbyś, by Twoi pracownicy w godzinach pracy spędzali czas na ploteczkach przy kawie? Z pewnością nie! Nie po to ich zatrudniłeś! Niemniej jest to pierwszy z powodów dla którego rozsądnie jest zorganizować spotkanie dla pracowników. Możesz być pewny, że podczas takiej imprezy temat pracy spadnie na najdalszy plan. Korzyści z takich wyjść jest znacznie więcej!

Jeśli chodzi o imprezy firmowe Warszawa jest miastem, w którym nie brak ciekawych miejsc, w których można miło spędzić czas i dobrze zjeść. Wyjście firmowe może być subtelną wskazówką m.in. na temat tego, dokąd pracownicy mogą zaprosić klienta. Wiedza ta może się im przydać w sytuacji, kiedy zmuszeni będą spotkać się z nim na mieście. To nieoceniona pomoc dla nowych pracowników czy też osób, pochodzących spoza stolicy.

Należy również wspomnieć też o tym, że możliwość obserwowania pracowników poza miejscem pracy to cenna wskazówka. Okazać się może pomocna w budowaniu czy nagradzaniu zespołu. Podczas takiego spotkania warto zwracać uwagę na zachowanie poszczególnych pracowników. Unikanie się podczas wspólnego wyjścia to dość jasny sygnał, który powinien wzmóc czujność dobrego szefa. Trzeba tylko pamiętać, że wszelkie wnioski wyciągnięte obserwacji poczynionych podczas firmówki lepiej jest zachować dla siebie!

Co lepsze: bar czy restauracja na imprezę firmową w Warszawie?

Miejsce spotkania powinno zawsze pasować do okazji. Kiedy w grę wchodzi zwykła impreza integracyjna, sprawdzi się lokal z niezbyt głośną muzyką i dużym wyborem dobrych alkoholi. Nie jest tajemnicą, że takie wypady to okazja do skosztowania specjałów takich jak np. piwa kraftowe. Jednak są sukcesy, które zasługują na to, by świętować je z należną im pompą. Nowy kontrakt ze strategicznym klientem? Zakończenie wyjątkowego projektu? To tylko niektóre wydarzenia, które powinny mieć oprawę w postaci dobrego wina i stołu z obrusem.

Możliwość zasiadania przy wspólnym stole to jeden z najsilniejszych bodźców łączących ludzi. Dobrą praktyką jest świętowanie przy nim szczególnie trudnych zadań. Spotkanie przy wspólnym stole może wyciszyć powstałe podczas prac konflikty czy napięcia między członkami zespołu. Spotkanie pokazuje załodze, że działając wspólnie, dała radę i to o tym powinni pamiętać! Wszelkie konflikty powinny odejść w niepamięć.

Restauracje to także miejsca, które powinny znaleźć się w polu zainteresowania firm mających pracowników w różnych miastach Polski. Elegancka impreza firmowa Warszawie to ważny punkt łączący zespół na co dzień w systemie rozproszonym lub zdalnie. Dobrze jest uwzględnić choć jedno tego typu spotkanie w ciągu półrocza, niezależnie od przyczyny, dla której pracownicy na co dzień nie mają ze sobą kontaktu!

Czy pracownicy lubią imprezy firmowe?

Pytanie to pada bardzo często, nie bez przyczyny. Wiele mówi się dziś o „work balance”, czyli o oddzielaniu życia zawodowego od prywatnego. Niemniej z tego też powodu firmy coraz częściej wynajmują lokale na imprezy firmowe w Warszawie. Jest to ciekawa alternatywa dla weekendowych wyjazdów. Wyskoczenie na piwo czy dwa z kolegami z pracy pozwala zrelaksować bez szkody dla życia rodzinnego.

W takich nieabsorbujących wyjściach chętnie biorą udział nawet te osoby, które zwykle nie lubią się integrować. Perspektywa spędzenia czasu w niebanalnym miejscu przekonać może nawet zagorzałych przeciwników integracji.