https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49 Jak dobrać biustonosz damski? - Portal Słoneczna kolastyna https://www.high-endrolex.com/49

Znalezienie tego właściwego nigdy nie jest łatwe, prawda? Nie, nie mówimy o bratnich duszach, tylko o biustonoszach! Noszenie odpowiedniej bielizny może być kluczem do udoskonalenia stroju! Więc jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu najbardziej dopasowanego biustonoszu, ten artykuł jest dla Ciebie.

Dobrze dopasowany biustonosz może zrobić więcej niż tylko pomóc Ci dobrze wyglądać – może również sprawić, że poczujesz się zdrowsza i pewniejsza siebie. Stanik, który jest za duży, za mały lub po prostu nie pasuje, może powodować bóle pleców, podrażniać skórę i ogólnie powodować dyskomfort.

Odpowiedni rozmiar

Twój rozmiar biustonosza może się zmienić z roku na rok, nawet gdy jesteś w pełni dorosłą kobietą. Dlatego musisz upewnić się, że jesteś na bieżąco z najlepszym rozmiarem i typem stanika, który w pełni spełni Twoje potrzeby. Zmiany wagi i wahania hormonalne (ciąża, karmienie piersią, menopauza) również mogą wpływać na rozmiar.

Jak dobrać rozmiar stanika? Za pomocą taśmy krawieckiej lub innej elastycznej miarki zmierz dwa obszary: bezpośrednio pod biustem i wokół najpełniejszej części piersi. Pierwsza liczba określa Twój rozmiar stanika, druga rozmiar miseczki. Najpopularniejszy rozmiar stanika wybieranego w Polsce to 75B (zwykle źle dobrany). W praktyce oznacza to, że szerokość obwodu klatki piersiowej statystycznej Polski to 75 cm, a obwód jej piersi w najszerszym miejscu to 89-91 cm.

Pomiary możesz wykonać sama lub skorzystać z profesjonalnych usług brafittera, który profesjonalnie zajmuje się doborem biustonoszy. Nawet w przypadku tej drugiej opcji dobrze jest mniej-więcej znać przybliżone wartości swojej rozmiarówki.

Odpowiedni kształt

Rzeczą bardzo często pomijaną i zapominaną przy doborze rozmiaru stanika jest kształt piersi. Bez jego znajomości i wzięcia pod uwagę, wybór odpowiedniego stanika będzie mocno utrudniony i oparty głównie na metodzie prób i błędów. Dlatego niezwykle ważnym jest zdefiniowanie formy swoich piersi i dobór biustonosza właśnie pod tym kątem. Jak dobrać biustonosz do kształtu biustu? Poniżej zamieszczamy kilka porad odnośnie poszczególnych typów piersi.

Zaokrąglone

Jeśli Twoje piersi są naturalnie pełne, to jest to właśnie Twój typ piersi. Prawdopodobnie rozumiesz problem ich tendencji do „rozlewania się” lepiej niż ktokolwiek inny Ze względu na pełnię biustu na górze, większość dekoltów w biustonoszach będzie wyciągać Twoje piersi i powodować wybrzuszenia. W takim wypadku najlepszym wyborem są biustonosze o wysokim stopniu krycia.

Łezki

Jeśli Twoje piersi są naturalnie pełne na górze i cięższe na dole, Twój typ piersi może być sklasyfikowany jako w kształcie łezki. Obwisłość jest częstym problemem dla kobiet z tym profilem biustu i dlatego potrzebny jest odpowiedni biustonosz, aby delikatnie podnieść piersi i zapewnić im mocne wsparcie. Niewyściełane biustonosze damskie fiszbinowe są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wybór wypełnionych staników może nadać niepożądany kształt i powodować dyskomfort.

Owalne

Naturalnie pełne i jędrne piersi, będą dobrze wyglądały w każdym rodzaju biustonosza. Jeśli to jest Twój typ piersi, wybieranie z wszelkiego rodzaju dostępnych opcji będzie Twoim jedynym problemem.

Stożkowe

Jeśli Twoje piersi są płytkie w górnej części, ale są również jędrne, najpewniej to jest to Twój kształt piersi. Prawdopodobnie nie potrzebujesz dużego wzmocnienia, ponieważ masz świetny naturalny kształt. Ale pamiętaj, aby unikać biustonoszy z pełnym lub wysokim pokryciem, ponieważ taki wybór może powodować niewygodne luki w Twoim staniku.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego biustonosza do swojego kształtu i rozmiaru nie zawsze jest łatwy i spora część kobiet frustruje się tym doświadczeniem dość szybko. Czasami wychodzisz ze sklepu z niczym, a czasami z biustonoszem, który jest dla Ciebie całkowicie nieodpowiedni, co zapewne jest jeszcze gorsze. Na szczęście teraz już wiesz jak dobrać stanik. Wystarczy poświęcić chwilę na poznanie swojego biustu i całą pewnością następnym razem dobierzesz swoją bieliznę z wielką łatwością. Udanych zakupów!

https://www.high-endrolex.com/49
https://www.high-endrolex.com/49