pompa ciepła

Zastanawiasz się, jaką formę ogrzewania wybrać w swoim domu jednorodzinnym? Myślisz nad tym, która z dostępnych na rynku opcji będzie dla Ciebie najkorzystniejsza finansowo? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem!

Rosnące ceny ogrzewania

W obecnym sezonie grzewczym na ustach wszystkich osób w całej Polsce są oczywiście rosnące ceny. Od wielu miesięcy jesteśmy świadkami ogromnej inflacji, której naszym kraju nie było w takim stopniu już od kilkudziesięciu lat. Jak można się było domyślić, podwyżki nie ominęła również sfery ogrzewania.

Szczególnie problematyczny stał się zakup drewna oraz węgla. Zarówno pierwsze, jak i drugie wymienione paliwo bardzo mocno podrożało. Co więcej, w niemalże każdym województwie występują problemy z ich dostępnością. W przypadku, kiedy ogrzewamy drewnem, zdecydowanie pomocne jest posiadanie własnego lasu. To oczywiście ułatwia sprawę, gdy już zdobędziemy wymagane pozwolenie na wycinkę, a dostęp do drewna mamy tak naprawdę w każdym możliwym momencie.

W przypadku, kiedy nie istnieje możliwość pozyskania materiału, sytuacja mocno się komplikuje. Wtedy przed nami pojawia się problem zarówno w postaci wysokiej ceny za metr sześcienny drewna opałowego, jak i transportu większej ilości.

W przypadku ogrzewania mieszkania węglem największe problemy obejmują zarówno jego cenę, jak i dostępność. Niestety niemalże w całej Polsce w lokalnych firmach zajmujących się sprzedażą tego materiału – nie ma tak naprawdę żadnych zapasów. Tym samym nie dość, że zamówienie węgla może kosztować nawet dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku, to nie mamy pewności, jak szybko do nas dotrze.

Ceny ogrzewania są druzgocące szczególnie dla tych gospodarstw domowych, które nie mają ogromnych przychodów każdego miesiąca. Szczególnie dotknęły starsze osoby, których emerytury mogą po prostu nie wystarczyć na to, aby zapewnić ogrzewanie domu przez cały sezon jesienno-zimowy.

W takiej sytuacji niemalże w całej Polsce ludzie zainteresowali się innym rozwiązaniami umożliwiającymi utrzymanie optymalnych warunków w posiadanych budynkach. Jedną z inwestycji, która z pewnością może się zwrócić i zapewnić tańsze ogrzewanie, jest oczywiście zamontowanie pompy ciepła.

Postaw na pompę ciepła

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze. Oddaje energię, która pozyskiwana jest ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. To bardzo ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu pozyskujemy nawet 3/4 ciepła ze środowiska naturalnego.

To również niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Dzięki montażu pompy ciepła możemy pomóc w zmniejszaniu emisji zanieczyszczeń do środowiska. Im więcej osób będzie przejmować takie podejście, tym lepiej zadbamy o naszą planetę!

Zastanawiasz się, jakie są zalety montażu pompy ciepła? Wśród nich wymienia się:

  • działanie proekologiczne;
  • prosty montaż;
  • bezobsługowość;
  • pracę w dowolnym pomieszczeniu;
  • doskonałą żywotność, szacowaną na ponad 30 lat;
  • niskie koszta eksploatacji;
  • bezpieczeństwo ze względu na brak ryzyka wybuchu i innych niebezpiecznych sytuacji.

Jak widzisz, zalet tego rozwiązania jest naprawdę wiele. Nic więc dziwnego, że staje się jedną z najchętniej wybieranych opcji, pomocnej w stworzeniu ekonomicznej i ekologicznej instalacji grzewczej. Zastanawiasz się, czy montaż pompy ciepła w starym domu jest możliwy? Oczywiście, że tak!

Pompy ciepła w starym domu to tak samo opłacalne rozwiązanie, jak w świeżo wybudowanych budynkach. Trzeba jedynie zadbać o dobrą izolację oraz wybrać właściwe miejsce do pracy tego urządzenia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i sprawdzić, jak montować pompy ciepła w starym domu – koniecznie zapoznaj się z ofertą na stronie https://alfa-eko.eu/.

Montaż pompy ciepła powinniśmy zlecić profesjonalnej firmie z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu zyskamy pewność, że instalacja zostanie zamontowana poprawnie. To zapewni nam bezpieczeństwo i da gwarancję tego, że w naszym domu zawsze będzie ciepło oraz a prosty i szybki dostęp do ciepłej wody użytkowej nie sprawi kłopotów.