https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49 Jak urządzić kuchnię w stylu retro? - Portal Słoneczna kolastyna https://www.high-endrolex.com/49
kuchnia

Styl retro na nowo wraca do mody i coraz częściej można spotkać go w domach. Można powiedzieć, że wielu osobom kojarzy się on z kuchniami swoich babć, przez co wracając do tych wspomnień można odczuwać same pozytywne emocje. Na pewien czas styl ten zniknął, ponieważ wyparł go dalej modny minimalizm. Trzeba przyznać, że jednak stare meble posiadały swój specyficzny urok i na całe szczęście wiele osób na nowo go odkrywa. Jak więc urządzić kuchnię w stylu retro? Czym się one charakteryzują?

Retro – kuchnie na wymiar Nowa Sól

Kuchnię można nazwać sercem domu. Jest jednym z najważniejszych pomieszczeń, które stało się prawdziwie rodzinnym miejscem, odkąd przywykło się popularne łączyć ją razem z jadalnią bądź salonem. Meble w stylu retro są specjalnie stylizowane tak, aby wyglądały na znacznie starsze niż są w rzeczywistości. Właśnie to jest ich główną cechą – mimo całkowitej nowości, wyglądają jakby były dopiero co wzięte ze starego filmu. Aby uzyskać efekt starej kuchni, stosuje się specjalne sposoby na postarzenie powierzchni, można wykorzystać jakieś dane materiały lub zastosować specjalną gamę kolorystyczną, która kojarzy się z dawnymi czasami. Obecnie modne jest stosowanie stylu retro w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami, aby wszystko było zrobione ze smakiem. Nie ma żadnych wytyczonych zasad co do tego, jakie powinno zostać zastosowane wyposażenie do kuchni. Można sięgnąć po bardziej antyczne meble, wybierając na przykład typowy babciny kredens i jakieś wyszydełkowane serwetki rozłożone gdzieniegdzie albo zakupić nowocześniejsze elementy, specjalnie stylizowane na retro, na przykład lodówkę z lat sześćdziesiątych. Fajnie jest często pobawić się łączeniem elementów z różnych lat, ponieważ dzięki temu możemy uzyskać bardzo wyjątkowy efekt.

Na co zwracać szczególną uwagę podczas urządzania retro kuchnie na wymiar – Nowa Sól

Podczas urządzania kuchni w stylu retro, który jest stylem dość specyficznym, trzeba uważać na pewne aspekty. Jeśli proces planowania i wykonywania takiej kuchni będzie nieprzemyślany można wyrobić sobie wtedy więcej szkód niż korzyści, a całe pomieszczenie będzie wydawało się mdłe. Co warto wziąć pod uwagę aranżując kuchnię w stylu retro?

  • dekoracje i dodatki – mogą wydawać się one zbędne w kuchni, jednakże okazuje się, że to dzięki nim pomieszczenia retro wyglądają tak jak powinny i nadają im odpowiedniego klimatu.
  • materiały, z których wykonane są meble i ich jakość – jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że w tamtych czasach meble były wykonywane z zamysłem używania ich przez lata, dlatego były wytwarzane z solidnych i trwałych materiałów. Najlepiej jest używać drewna, metalu i szkła.
  • oświetlenie – przestrzeń powinna być jasna. Najlepiej używać żarówek, które mają ciepłą barwę. Takie światło będzie idealnie kontrastowało z wyposażeniem, tym samym nie męcząc oczu.

Trzeba uważać również na to, aby przestrzeń nie była zagracona. Dodatki i dekoracje są bardzo dobrym dopełnieniem kuchni na wymiar w Nowej Soli i nie tylko, jednakże łatwo jest z nimi przesadzić, dlatego nie warto kupować ich w nadmiarze, tylko ewentualnie stopniowo dodawać jak faktycznie czegoś będzie brakowało.

https://www.high-endrolex.com/49
https://www.high-endrolex.com/49