dziecko

Rozwój dziecka to bardzo istotna kwestia, której nie można bagatelizować. Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, w których mimo odpowiedniego wieku maluch nadal nie mówi. W takiej chwili warto udać się do specjalisty, który oceni, z czego wynikają jego trudności z mówieniem. Kiedy zabrać dziecko do logopedy?

Logopeda dziecięcy – Kraków

Wizyta u logopedy to jedna z najlepszych decyzji, jaką można podjąć dla dobra swojego dziecka. Po przeanalizowaniu wszelkich dostępnych informacji oraz przeprowadzeniu badań specjalista postawi odpowiednią diagnozę i pomoże w poradzeniu sobie z zaistniałym problemem. Logopeda dziecięcy w Krakowie w empatyczny oraz rzetelny sposób wesprze rozwój małego pacjenta, by mógł on w przyszłości sprawnie porozumiewać się z innymi osobami.

Kiedy zabrać dziecko do logopedy?

Dziecko, które nie ma problemów z mową, już około drugiego roku życia rozpoczyna prowadzenie krótkich rozmów z otaczającymi go osobami. Natomiast już około 12 miesiąca życia zaczyna wypowiadać krótkie słowa typu mama, tata czy baba.

Dlatego w momencie, w którym potomek skończy trzeci rok życia i nie będzie się z Tobą porozumiewał, warto odwiedzić logopedę w Krakowie. Konsultacja niekoniecznie oznacza częste wizyty w gabinecie, jednak pozwoli na ocenę rozwoju mowy dziecka i wprowadzenie odpowiednich kroków w celu poprawy sytuacji. Dziecko, które ma problemy z porozumieniem się ze światem, doświadcza pewnego rodzaju frustracji, co prowadzi do emocjonalnych reakcji. Trudno mu się dziwić, ponieważ brak możliwości wyrażenia swoich potrzeb poprzez mowę niezaprzeczalnie jest trudną sytuacją, której maluch nie rozumie.

Dlatego tak istotne jest, aby nader długo nie zwlekać z wizytą w gabinecie specjalisty, która niekoniecznie oznacza regularne spotkania, a jedynie sporadyczne wizyty kontrolne. Do logopedy warto wybrać się również z nieco starszym dzieckiem, którego mowa jest dla otoczenia niezrozumiała lub maluch ma problemy z poprawną artykulacją.

Dlaczego warto zabrać dziecko do logopedy w Krakowie?

Obserwacja prawidłowego rozwoju potomka to niesamowite chwile, w których każdy rodzic pragnie z zaangażowaniem uczestniczyć. Dlatego, jeśli zauważysz u swojego malucha problemy z wymową, zrozumiałym przekazywaniem informacji lub brakiem komunikacji, mimo skończonych 3 lat, warto udać się do specjalisty. Logopeda w Krakowie posiada bogatą wiedzę oraz umiejętności, dzięki którym diagnostyka oraz wsparcie odpowiedniego rozwoju dziecka staną się możliwe.

Warto mieć na uwadze, że im szybciej zostanie wprowadzona terapia logopedyczna, tym szybciej osiągniesz pożądane rezultaty. Dlatego, jeśli martwi Cię coś w wymowie lub zachowaniu malucha, warto udać się do specjalisty. Podjęcie kroków to doskonała decyzja i inwestycja w życie dziecka, na którą rodzice powinni się zdecydować. Logopeda w Krakowie przyjrzy się małemu pacjentowi, podejmie próbę rozmowy z nim, zabawy oraz sprawdzi jamę ustną, zęby oraz wędzidełka. Pozwoli to w postawieniu właściwej diagnozy i wprowadzeniu odpowiedniej terapii logopedycznej, która może mieć ogromny wpływ na poprawę jakości funkcjonowania dziecka.