https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49 Światłowód Netia - zalety Internetu światłowodowego - Portal Słoneczna kolastyna https://www.high-endrolex.com/49

Każdy z nas używa Internetu ciągle i praktycznie wszędzie. Nie ważne czy jedziesz komunikacją miejską, stoisz w kolejce w sklepie, czy znajdujesz się w biurze. Bez wahania można także stwierdzić, że będąc w domu, korzystamy z niego jeszcze więcej. Oglądamy seriale i filmy w świetnej jakości, przeglądamy materiały edukacyjne, planujemy podróże, słuchamy muzyki i rezerwujemy bilety na koncerty naszych idoli, ale przede wszystkim – pozostajemy w ciągłym kontakcie z naszą rodziną i przyjaciółmi na całym świecie.

Internet stacjonarny, czyli domowy, pełni również niezwykle ważną rolę, kiedy pracujemy w domu, w zaciszu naszych własnych czterech ścian. Nic więc dziwnego, że każdy z nas chce mieć w swoim posiadaniu jak najbardziej stabilne oraz szybkie łącze, które nie będzie wywoływać problemów oraz naszej frustracji. Warto zatem przyjrzeć się Internetowi z Netii oraz światłowodowi. 

Zalety światłowodu

Światłowód Netia ma wiele zalet, które nie kręcą się tylko i wyłącznie wokół prędkości. Poznaj zatem kilka z nich.

1. Potęga przepływu

Jest to najważniejsza zaleta światłowodu, poprzez którą zyskał on naprawdę wierne grono swoich fanów. W teorii transmisja danych za pomocą światłowodu osiągać ma nawet 25 Tbit/s. Oczywiście, jak na razie jest to nieosiągalne, ponieważ rzeczywista szybkość uzależniona jest od odległości między odbiornikiem a nadajnikiem, a także wielu innych czynników. Rekordowa prędkość, jaką udało odnotować się w praktyce wynosi 1 Pbit/s na odległość 50 km. Jednak zdecydowanej większości osób ta prędkość nie mówi tak naprawdę nic. Pozwala jednak uzmysłowić sobie, jaką potęgą jest narzędzie światłowodu Netia. Jest to niewątpliwie dużo większa prędkość niż w przypadku innych, bardziej standardowych rozwiązań. W ofercie Netii znajdziemy trzy różne warianty szybkości przesyłu – 300Mb/s, 500Mb/s oraz 1GB/s. Jest to naprawdę rozbudowana oferta ciesząca się znakomitymi opiniami. Ponadto zasięg światłowodu Netia jest bardzo duży, co jest jego dodatkowym atutem.

2. Stabilność łącza

Światłowód Netia = niezależność. Skromna wiązka jest gwarancją nie tylko redukcji strat połączenia, ale i odporności na wszelkie zakłócenia – zarówno mechaniczne, jak i wynikające ze zmian środowiska. Światłowód, więc jest pełną gwarancją ciągłości połączenia.

3. Poufność i bezpieczeństwo

W przypadku standardowych okablowań możemy spotkać się z cyber włamaniami, czyli przejęciem naszych danych lub wykorzystaniem dostępu. Światłowód jest skonstruowany tak, aby utrudnić tego typu aktywność, co przekłada się na maksymalne bezpieczeństwo przesyłanych informacji.

4. Niewielki rozmiar

Rozmiar średnicy rdzenia, który wykonywany jest z włókna szklanego, wynosi zaledwie 0,05 mm. Jest to zatem naprawdę niewielka grubość, za którą idzie także skromna masa. Światłowód nawet po pokryciu powłoką ochronną jest wręcz niezauważalny. W przeciwieństwie do standardowego okablowania, które wije się wzdłuż ścian oraz podług w drodze do naszego komputera, jest to naprawdę doskonałe rozwiązanie.

5. Gwarancja jakości

Bardzo często, niezależnie od wielkości oraz położenia miasta, jest tak, że oferty operatorów różnią się między parametrami, które deklarują, a realnymi osiągami. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak szybko działa Twój Internet, warto skorzystać ze Speedtest – rozwiązania zalecanego przez UKE. Jeśli natomiast mówimy o światłowodzie, sytuacja nieco się zmienia. Ta innowacyjna technologia powoduje, iż prędkość rzeczywista będzie dokładnie taka sama, jaką zaproponował nam operator.

6. Podążanie za trendami

Najbardziej optymistycznym założeniem, w jakie wierzy naprawdę niewielu specjalistów, jest fakt, że liczba urządzeń domowych, które korzystają z sieci domowej w ciągu kilkunastu lat osiągnie zawrotną liczbę 100. Na łączach z Internetem nie będą wówczas tylko telewizor, konsola i laptop. Idea smart domów prowadzi do tego, że sieć stanie się niezbędna do sterowania domem – jego oświetleniem, regulacją termostatów, kontrolowania rolet zewnętrznych, czy nawet czujników kontrolujących nasze zdrowie.

Netia gwarantuje najszybszy światłowód, jaki istnieje na dzisiejszym rynku. Ponadto, światłowód Netia opinie cieszy się nieskazitelnością i zaufaniem ze strony Klientów. 

Zamów światłowód Netii i przekonaj się, że był to najlepszy wybór.

https://www.high-endrolex.com/49
https://www.high-endrolex.com/49