góry

W które polskie góry warto pojechać? Pytanie, które zadaje sobie ogromna ilość osób. To prawda, że Morze Bałtyckie cieszy się największą popularnością w okresie letnim. Nie można jednak zapomnieć o tym, że w górach jest cudownie. Tam również można liczyć na piękną pogodę, równie piękne widoki. A jak ktoś bardzo mocno będzie się upierał, to nawet znajdzie akweny wodne i miejsca do plażowania. W szczególności, jeżeli mowa jest o polskich Tatrach.

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Tatry mają to do siebie, że przyciągają turystów nie tylko z Polski, ale również z innych krajów. To prawda, że zimowa stolica Polski znajduje się właśnie tam, w Zakopanem. Może jednak nie warto jechać od razu w ten wielki tłum turystów, skoro naokoło jest tyle mniejszych, pięknych miejscowości, gdzie równie dobrze będzie się wypoczywać.

Jedną z ciekawszych propozycji jest Białka Tatrzańska. Hotel z miejscami noclegowymi można tam praktycznie znaleźć na każdym kroku. Jest to wieś podhalańska w południowej Polsce. Nie jest to wielka miejscowość, ale fani sportów zimowych nie będą narzekać, ponieważ na miejscu znaleźć można kilka ośrodków, gdzie bez trudu można trenować m.in. jazdę na nartach. Piękne miejsce, które praktycznie znajduje się na wyciągniecie ręki, jeżeli chodzi o Zakopane. Będzie można do stolicy zimowej dojechać samochodem lub też przy udziale komunikacji miejskiej. Warto postawić na Białkę, która oferuje możliwość wynajęcia noclegów w hotelach o różnym standardzie, gdzie dodatkowo można również liczyć na inne atrakcje (SPA, śniadania, place zabaw dla dzieci, siłownia na miejscu, itd).

Atrakcje w Tatrach

Urlop w polskich górach kojarzyć się może tylko ze zwiedzaniem szlaków. Wcale tak nie jest. Wszystko uzależnione jest od tego, kto jak zaplanuje sobie wyjazd. Z dziećmi raczej nie da się tak chodzić po każdym szlaku (a w Tatrach ich nie brakuje). Po prostu nie będą oni mieli tak dużo sił na zwiedzanie. Można jednak z maluchami zobaczyć inne atrakcje, np.:

  • śnieżny labirynt, który powstaje co roku niedaleko Wielkiej Krokwi,
  • leśniczówkę u Zięby, którą można znaleźć w Dolinie Chochołowskiej,
  • samą Wielką Krokiew, czyli skocznie zakopiańskie, gdzie co roku odbywają się zawody w skokach narciarskich,
  • wjazd na Gubałówkę specjalnie przygotowaną kolejką,
  • Termy w Białce Tatrzańskiej.

Góry, polskie góry

Już nie ma co zastanawiać się nad tym – polskie góry, które warto zobaczyć? Tatry są na pierwszym miejscu. W szczególności, że nie trzeba biegać jak szalonym po okolicznych atrakcjach. Można zdecydować się na codzienne spacery, podziwiając widoki na pobliskie szczyty górskie. Nie każdy będzie miał tyle sił na to, aby samodzielnie wejść na Kasprowy Wierch, czy też na Giewont. Nic to jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wszystko podziwiać z dołu. Tym bardziej że w Białce lub nawet w samym Zakopanem nie brakuje alejek, gdzie można przysiąść na ławce z książką w ręku, kontemplując chwilę. Warto naprawdę pojechać w Tatry, jeżeli ktoś chciałby być pewny tego, że w końcu się zrelaksuje i odpocznie.