W wyniku działań unijnych, od 20 maja 2020r. wszedł w życie zakaz sprzedaży i dystrybucji papierosów aromatyzowanych oraz zawierających smakowe kapsułki. Był to ogromny cios dla obywateli, którzy chętnie po nie sięgali. Jeśli chodzi o konsumpcję tego rodzaju wyrobów tytoniowych w Polsce, to stanowiła ona blisko 30% rynku. Jak więc widać, jest to ogromna liczba osób, która wybierała wyroby o ciekawych aromatach i pozostała bez nich z dnia na dzień. Wielu palaczy, lubujących się w papierosach o owocowych i mentolowych smakach, deklarowała chęć sięgnięcia po nie na czarny rynek, gdy już nie będą dostępne w sklepach. Niesie to jednak za sobą ogromne ryzyko, gdyż nielegalne produkty nie podlegają żadnym kontrolom jakości czy składu. Aby zapobiec temu niebezpiecznemu procederowi i wyjść naprzeciw potrzebom konsumentów, koncerny wypuściły produkty pozwalające na samodzielne dodanie do wyrobów tytoniowych wybranych aromatów.

Jakie wybrać wkłady smakowe do papierosów?

Jeśli w wyniku reformy nie możesz już kupić swoich ulubionych papierosów w sklepie, to może warto rozważyć zastosowanie akcesoriów, które sprawią, że na nowo będziesz mógł wyczuć mentolową nutę w wypuszczanym dymie. Alternatywą dla wycofanych wyrobów, gdy nie chce się zrezygnować z ulubionego „dymka”, mogą być aromatyzujące wkładki i kulki do tytoniu. Karty z intensywnym zapachem działają w bardzo prosty sposób. Ich zastosowanie polega na umieszczeniu wkładu pomiędzy dwoma rzędami papierosów w paczce i pozostawienie na kilka do kilkunastu godzin. Po tym czasie można się już cieszyć delikatnym smakiem mentolowym lub owocowym. Dla fanów intensywniejszych aromatów idealne mogą się okazać smakowe kulki do papierosów, które bazują na działaniu dobrze znanych „klikanych”. Duży wybór wariantów smakowych powoduje, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz standardowego mentolu można wybierać spośród wielu owocowych aromatów, np. jagoda, truskawka, cytryna, cola, jabłko czy arbuz.

Jak aplikować smakowe kulki do papierosów?

Zastosowanie kulek zawierających pożądany aromat jest dziecinnie proste. Wkłady smakowe w postaci kulek umieszcza się w filtrze papierosowym za pomocą specjalnego aplikatora. Cały proces trzeba rozpocząć od wykonania otworu za pomocą ostrego końca patyczka. Do otrzymanego tunelu wkłada się kulkę i następnie dopycha się ją do połowy głębokości ustnika. Po wprowadzeniu jej na odpowiednie miejsce należy ścisnąć kapsułkę, by aromat rozniósł się po przestrzeni całego papierosa. Zajmują one niewiele miejsca dlatego można je mieć cały czas przy sobie i w ciągu kilku sekund zaaplikować do filtra, by cieszyć się intensywnym zapachem.

Zalety stosowania kulek smakowych do papierosów

Klikane wkłady do papierosów szturmem podbiły rynek i wpasowały się gusta palących konsumentów, dzięki różnorodności aromatów do wyboru. Przede wszystkim, dzięki nim możesz wciąż rozkoszować się ulubionym smakiem w czasie palenia. Nie musisz się już martwić o intensywny i często nieprzyjemny dla osób w twoim otoczeniu zapach czystego tytoniu. Niezależnie od tego, jakie papierosy wybierzesz, kulki smakowe będą pasować do każdego z nich. Możliwa jest aplikacja do tych o standardowej grubości, do cienkich typu slim, a także heets. Choć same wkłady pojawiły się na rynku dopiero niedawno, to jest to produkt znany z gotowych papierosów smakowych, które zniknęły ze sklepowych półek wraz z wejściem w życie reformy. Ich zastosowanie może sprawić, że klasyczne wyroby zyskają znany i uwielbiany aromat. Prostota aplikacji także wpływa na ich popularność, gdyż w mgnieniu oka można uzyskać pożądany efekt. Kolejną zaletą kapsułki jest to, że umieszczasz ją we filtrze tylko wtedy, gdy masz ochotę na mentolowy albo owocowy smak, nie ma potrzeby zmiany aromatu w całej paczce. Dodatkowo warto wspomnieć, że otoczki kapsułek są wykonywane z żelatyny, dzięki temu są one naturalne. Również aromaty są pochodzenia naturalnego, więc bez obaw można się nimi rozkoszować. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu tego typu produktami wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych wprowadza je do swojego asortymentu, więc coraz łatwiej można je nabyć.