https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49 Depilacja pastą cukrową - jak długo utrzymuje się efekt? - Portal Słoneczna kolastyna https://www.high-endrolex.com/49
pasta cukrowa

Depilacja pastą cukrowa to jedna z najbardziej efektywnych metod usuwania owłosienia za pomocą naturalnych składników. Pasta wykonana na bazie cukru i wody umożliwia skuteczne pozbycie się włosków. Często w mieszance znajduje się także sok z cytryny, sól, miód oraz olejki eteryczne. Metoda przynosi wyjątkowo zadowalające efekty, wykorzystywana jest w krajach Bliskiego Wschodu od kilku stuleci.

Metody stosowania depilacji pastą cukrową

Wykonywanie zabiegu wymaga dużej wprawy, odpowiednio wykonany utrzymuje się dłużej, dlatego warto skorzystać z usług salonu kosmetycznego: https://www.dotykurody.pl/oferta/23-kosmetologia/zabiegi-kosmetyczne-podstawowe/18-depilacja-pasta-cukrowa.

Depilację pastą cukrową można wykonywać, stosując dwie techniki:

 – na zimno,

 – na ciepło.

Zastosowanie depilacji na zimno polega na oderwaniu niewielkiej ilości z folii, jeśli jest to gotowy produkt, albo z miski lub garnka, jeśli pasta jest przygotowywana samodzielnie. Następnie trzeba ją wygniatać w dłoniach do momentu, aż zacznie się lepić i ułożyć na skórze jako kilkucentymetrową warstwę. Po zastosowaniu jej na skórę trzeba ją od razu oderwać, pasta jest bardzo wydajna. Zamiast odrywać ją rękami, można użyć pasków papieru albo materiału. Metoda stosowana na zimno jest odpowiednia w przypadku różnych schorzeń skóry, np. rozszerzonych naczynek albo żylaków, czy różnych zmian alergicznych.

Depilacja pastą cukrową za pomocą techniki na ciepło polega na umieszczeniu pasty w kąpieli wodnej i podgrzewania jej do momentu, aż się rozpuści. Po upewnieniu się, że nie jest zbyt gorąca, możesz rozprowadzić ją na skórze w niewielkiej ilości za pomocą szpatułki, a następnie należy ją zdjąć, przyklejając niewielkie paski materiału. Przed wykonaniem depilacji pastą cukrową, warto zastosować wcześniej na skórze peeling, aby ją odpowiednio przygotować, w innym wypadku pasta może przyklejać się do martwego naskórka, co wpływa na skuteczność depilacji. Dzień przed zabiegiem można także zastosować maseczkę nawilżającą, a bezpośrednio przed jego wykonaniem warto skórę odtłuścić za pomocą talku albo pudru, ma to dobry wpływ na przyklejanie się pasty do skóry.

Na jak długo wystarcza zabieg depilacji pastą cukrową?

Zastanawiając się, na jak długo wystarcza depilacja pastą cukrową i ile się utrzymuje, warto wiedzieć, że wystarcza na około 4, a nawet 5 tygodni, efekt utrzymujący się po zabiegu jest bardzo indywidualną sprawą, u niektórych osób włoski odrastają wcześniej, u innych trochę później. Depilacja pastą cukrową i to, na ile wystarcza, uzależnione jest także od częstotliwości jej stosowania. Regularność zastosowania zabiegu wpływa na znaczne osłabienie cebulek włosowych i dzięki temu jest ich znacznie mniej. Po zabiegu skóra jest gładka, ale trzeba zadbać o jej nawilżenie, niezalecane są także gorące kąpiele. Na podrażnioną skórę można zastosować delikatną oliwkę, która nawilża i łagodzi podrażnienia. Optymalna długość włosków przeznaczonych do depilacji pastą cukrową powinna wynosić około 0,5 cm, jest wtedy pewność, że zostaną one skutecznie usunięte. Na ile starcza depilacja pastą cukrową? Efekt uzależniony jest od wymienionych wcześniej czynników, ale trzeba pamiętać, że oprócz gładkiej skóry atutem zabiegu jest delikatny peeling. Skóra jest delikatnie rozjaśniona i złuszczona, ale bez naruszania jej delikatnej bariery ochronnej.

Depilacja cukrowa – zalety

To, na ile starcza depilacja pastą cukrową, jest tak samo ważne, jak to, aby depilowane miejsca nie zostały nadmiernie podrażnione, aby nie doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych czy wrastania włosków. Zastosowanie tej metody daje pewność niepowstania żadnych podrażnień skóry, z tego względu zabieg jest stosowany szczególnie do depilacji bardzo delikatnych miejsc. Pasta cukrowa jest w 100% produktem naturalnym, dzięki temu może być stosowana u alergików, kobiet w ciąży oraz u osób z małą tolerancją na ból i skłonnością do zapalenia mieszków włosowych. Dużym plusem depilacji cukrowej jet mała bolesność podczas zabiegu oraz możliwość jej zastosowania w przypadku niektórych schorzeń skóry.

https://www.high-endrolex.com/49
https://www.high-endrolex.com/49