zęby

Zdrowy, śnieżnobiały uśmiech znacząco wpływa nasze poczucie pewności siebie. Niestety istnieje wiele czynników, które mogą determinować przebarwienia na płytce nazębnej. Są to zarówno przebarwienia powierzchowne (zewnętrzne), jak i przebarwienia wewnętrzne. Genetyczne uwarunkowania nie zawsze są główną przyczyną żółtego nalotu. Częste picie kawy i herbaty, palenie wyrobów tytoniowych, nieodpowiednia higiena oraz spożywanie pokarmów zawierających duże ilości błonnika to podstawowe przyczyny żółknięcia uzębienia. Obecnie istnieje wiele skutecznych metod walki z przebarwieniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Co warto o nich wiedzieć? Dlaczego warto postawić na profesjonalne wybielanie zębów w Białymstoku?

Jak wygląda zabieg wybielania zębów w Białymstoku?

Współcześnie mamy do czynienia z wieloma metodami wybielania zębów. Wzmożone zainteresowanie tego typu usługami sprawia, że coraz więcej usługodawców decyduje się rozbudowywać swoją ofertę. Wybielanie nakładkowe i laserowe to dwie, najczęściej stosowane metody. Odpowiednio przeprowadzony zabieg wybielania zapewni satysfakcjonujące efekty już po pierwszej wizycie, jednak wielu specjalistów sugeruje, aby co jakiś czas decydować się także na sesje przypominającą. Niezwykle istotnym aspektem, wpływającym na trwałość efektu, jest dbałość o zachowanie “białej diety” i rezygnacja z palenia tytoniu (przynajmniej przez 2-3 dni po zabiegu). Należy także pamiętać o regularnej, dokładnej higienie ust i jamy ustnej.

Wybielanie zębów w Białymstoku – rodzaje przebarwień

Wybór odpowiedniego gabinetu może okazać się trudnym zadaniem. Przed rezerwacją wizyty w konkretnym salonie warto zastanowić się, z jakim rodzajem przebarwień mamy do czynienia. Większość zewnętrznych przebarwień można usunąć już za pomocą specjalnych nakładek żelowych u stomatologa lub w salonie kosmetycznym. Powierzchowne przebarwienia to zwykle wynik palenia wyrobów tytoniowych, czy braku dbałości o regularną higienę. Przebarwienia wewnętrzne są zdecydowanie trudniejsze do usunięcia, ponieważ wynikają najczęściej z uwarunkowań genetycznych. Jednymi z najczęstszych powodów żółtego nalotu są: naturalny odcień szkliwa, przyjmowanie antybiotyków w trakcie wyrastania zębów, procesy starzenia, czy obumarcie nerwów zębowych.

Dlaczego warto postawić na wybielanie zębów? – Białystok

Celem zabiegu wybielania zębów w Białymstoku jest rozjaśnienie zębiny oraz szkliwa. Wskutek reakcji biochemicznych przebiegających w powierzchownych warstwach zęba, można skutecznie, bezboleśnie wybielić zżółknięte zęby i na długo cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Zdecydowanie trudniej poradzić sobie z przebarwieniami wewnętrznymi. Wiele profesjonalnych gabinetów posiada jednak specjalistyczny sprzęt, który radzi sobie nawet z najtrudniejszymi rodzajami przebarwień. Profesjonalny gabinet powinien pomóc w doborze odpowiedniego rozwiązania. Zdrowie, białe zęby to marzenie większości osób. Współczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że jest ono możliwe do spełnienia niemalże na wyciągnięcie ręki.