seks

Zaczynasz swą przygodę z seksem analnym i chcesz, by dawał Ci jak największą satysfakcję oraz ogrom rozkosznych doznań? Chcąc, by współżycie było takim, jakie sobie wymarzyłaś, powinnaś pamiętać o paru kwestiach, w tym zdecydować się na doskonałą, w pełni odpowiadającą Twoim potrzebom gruszkę analną.

Gruszka analna – jak działa?

Podczas uprawiania seksu analnego jako priorytet wskazuje się komfort osobisty oraz bezpieczeństwo. Chcąc zdecydować się na tego rodzaju zbliżenie, z pewnością przyda Ci się specjalny gadżet do tego celu, czyli gruszka analnaAby móc ją użyć, najpierw musisz napełnić akcesorium cieczą płuczącą. Zakończenie powinno zostać dokładnie nawilżone wazeliną. Wtedy możesz delikatnie wprowadzić je do odbytu. Płyn znajdujący się wewnątrz analnej gruszki musi przedostać się do organizmu. Gdy już się tam znajdzie, kolejnym krokiem jest ściśnięcie pośladków, a następnie wyjęcie gadżetu. Poleca się gruszki z kanką, gdyż taki model pozwoli Ci wykonać także irygację pochwy. Akcesorium jest proste w obsłudze, dlatego nie powinno sprawiać problemów nawet tym, którzy dotychczas nie mieli styczności z analna gruszką.

Warto wiedzieć, że lubrykant może stanowić znaczne ułatwienie, dzięki któremu poślizg będzie większy, a wprowadzanie gruszki bardziej komfortowe. Warto zdecydować się na żel poślizgowy silikonowy bezwonny. Cena tego preparatu nie jest wysoka, a efekty w postaci doskonałego nawilżenia zauważysz od początku. Co ważne, wcale nie musisz aplikować dużej ilości produktu, więc starcza go na wiele razy. Wydajność, pielęgnacja, odpowiedni poślizg i nawilżenie to główne zalety, dla których warto postawić na tego typu żele. Pamiętaj, że takie produkty świetnie uzupełniają się z gadżetami erotycznymi oraz prezerwatywami lateksowymi. 

 

Jaką gruszkę wybrać? 

Decydując się na gruszkę analną, zwracaj ogromną uwagę na marki. Ufaj jedynie tym, które cieszą się zaufaniem użytkowników oraz zbierają rekomendacje. Gadżet ten powinien być wystarczająco pojemny, łatwy w użyciu, a także wykonany z bezpiecznego materiału, gdyż Twój komfort i bezpieczeństwo zawsze stanowią priorytet. Zwróć uwagę, że akcesorium będzie miało kontakt z miejscami intymnymi, które są szczególnie uwrażliwione. Z tego względu główka powinna być gładka, najlepiej wykonana z plastiku. Warto zaufać renomowanej, sprawdzonej marce, dzięki czemu wraz z partnerem będziecie mogli liczyć na w pełni higieniczny seks.

W jaki sposób przygotować się do seksu analnego? 

Decydując się na seks analny, zacznij od rozmowy z partnerem na temat wyobrażeń, oczekiwań oraz obaw. Ważne jest, by na samym początku poznać zdanie obu stron. Warto także zebrać na ten temat jak najwięcej informacji – w ten sposób oboje będziecie pewni, że jesteście jak najlepiej przygotowani oraz wiecie, w jaki sposób ograniczyć ryzyko niechcianych skutków. Od pierwszego razu w seksie analnym, wiele zależy. W przypadku, kiedy się spodoba, zapewne jeszcze nie raz wrócicie do tego rodzaju zbliżeń.

Obie strony muszą być w pełni rozluźnione, aby nerwowość jednej nie oddziaływała na drugą. Lubrykant analny jest bardzo istotny, ponieważ zapobiegnie wszelkim otarciom czy zranieniom. Przed stosunkiem skorzystaj z pomocy, jaką jest analna gruszkaZanim przejdziecie do penetracji, warto wykonać masaż, aby rozluźnić odbyt i zminimalizować ryzyko wystąpienia bólu. Co ważne, pod ręką musicie mieć lubrykant, a osoba penetrująca powinna skrócić wcześniej paznokcie. Najlepiej jest wykonywać masaż poprzez kreślenie małych kółek – im dłużej potrwa ta czynność, tym odbyt bardziej się rozluźni. W momencie, kiedy wydaje się, że można przejść do penetracji, należy zacząć od palców. Jeśli wystąpi ból, osoba bierna jeszcze nie jest gotowa.

Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie stosunek, warto skorzystać z zabawek analnych, które sprawią jeszcze więcej rozkoszy. Wśród nich znajdują się wibrator analny, dildo analne czy irygator. Dzięki długiej grze wstępnej przeżyjecie chwile rozkosznych uniesień bez niepotrzebnego bólu.