odśnieżanie

Zima to świetna pora roku, która zapewnia wiele frajdy i atrakcji na śniegu. Uwielbiana przez dzieci, narciarzy i snowboardzistów jednak oprócz przyjemności pojawiają się również obowiązki związane z odśnieżaniem. W przypadku małych powierzchni wymagających odśnieżania, czyli przydomowych chodników, ogrodów i tak dalej można poradzić sobie samemu natomiast jeśli w grę wchodzi parking na kilkanaście lub często kilkadziesiąt miejsc warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która wykonuje odśnieżanie parkingów Toruń jest miastem, gdzie na pewno bez większych problemów można znaleźć takich specjalistów.

Odśnieżanie – czy to obowiązek?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy prawo narzuca obowiązek odśnieżania i odpowiedź brzmi – tak. Prawo budowlane jasno daje znać o tym, że właściciele swoich nieruchomości powinni zająć się odśnieżaniem chodnika wokół niej. Sytuacja ma się podobnie w przypadku śniegu zalegającego na dachu. Zaniedbanie tego obowiązku może okazać się zagrożeniem dla konstrukcji budynku, a także dla bezpieczeństwa i zdrowia przechodniów. Rzadko kiedy samodzielnie wchodzi się na dach w celu weryfikacji grubości znajdującej się tam pokrywy śnieżnej, a z ziemi nie jest to możliwe do sprawdzenia, dlatego konieczne jest regularne sprawdzanie. Co prawda najlżejszy jest świeży śnieg, który dopiero co padał natomiast w momencie, gdy temperatura się zwiększa i zaczynają się roztopy stanowi on realne zagrożenie dla ludzi, jak i samego budynku.

Jak odśnieżyć parking?

Tak jak zostało już wspomniane odśnieżanie małych powierzchni nie stanowi problemu, bo tutaj można użyć po prostu zwykłej łopaty do odśnieżania, natomiast przy takich rozmiarach

jak parkingi będzie dobrze albo wypróbować odśnieżanie parkingów Toruń (wiele firm się tym zajmuje) lub jako właściciel parkingu zainwestować w profesjonalny i przystosowany do takich prac sprzęt.

W tym celu warto rozejrzeć się za urządzeniami mechanicznymi i spalinowymi, które pozwolą na szybkie i wygodne pozbycie się śniegu z dużej powierzchni. Ceny są tutaj różne i zależą od wielu czynników, natomiast nie są jakoś szczególnie wygórowane. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w zamiatarkę – pozwoli to na skuteczne odgarnianie śniegu zimową porą, a oprócz tego świetnie sprawdzi się na wiosnę i jesień do zamiatania piasku z całego parkingu. Biorąc pod uwagę te aspekty śmiało można rzec, że jest to rozwiązanie przyjemne z pożytecznym, bo nie dość, że zamienia fizyczną pracę w przyjemną czynność, to dodatkowo sprawdza się praktycznie w każdej porze roku. Koszt takiej zamiatarki to około 3000 zł, a jedynym minusem jest dość spory hałas, który generuje podczas pracy.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z odśnieżarki – tego rodzaju sprzęt poradzi sobie z dużymi ilościami śniegu i różnica jest taka, że można przy okazji usypywać ten śnieg na hałdy nawet do kilkunastu metrów dalej od odśnieżanego obszaru. Pozwala to na szybkie odśnieżanie i uporządkowanie parkingu. Minusem jest jedynie to, że odśnieżarki są dużo droższe od zamiatarek z uwagi na ich większą funkcjonalność.