sypialnia

W nowym 2022 roku i nowym sezonie, chcąc wprowadzić zmiany w naszym mieszkaniu, warto postawić na drobne elementy dekoracyjne, które pozwolą Wam w łatwy i szybki sposób odmienić i odświeżyć Wasze pokoje. Zadając sobie pytanie, co jest modne, nie musimy szukać daleko, będzie to coś, co wraca wielką falą i na nowo zagości w naszych mieszkaniach.

Mianowicie mowa o listwach ściennych, które w obecnym sezonie stały się bardzo popularne. Nie bez powodu możemy nazywać ją jako ponadczasową, ponieważ sztukateria ścienna, która gościła nie tylko w domach przedwojennych artystów, ale także już u starożytnych. W poniższym artykule przedstawione zostaną pomysły i inspiracje, jak taką sztukaterię – listwy ścienne położyć, by ozdobić sypialnię w gustowny i szykowny sposób.

Pomysł na udekorowanie ściany w sypialni w 2022 roku

Bardzo prostym sposobem jest położenie listew dekoracyjnych na całej długości ściany, tylko tuż przy podłodze, bądź tylko na samej górze ściany, przy suficie. Świetne będzie użycie do tego listew z firmy Mardom, ponieważ posiadają one wiele modeli, rodzajów tekstury (połyskujące i matowe), a także wielkości w zależności od tego jak dużą sztukaterię ścienną pragniemy mieć we własnej sypialni. Kolejnym pomysłem na położenie ów listew w sypialni jest położenie jej w taki sposób, by zrobić to na kształt „pustych okien”, a następnie pomalowanie ich w jednolitym kolorze ze ścianą, bądź pozostawienie w białym kolorze. Taki zabieg pozwoli na przestrzenne, optyczne powiększenie wnętrz, oraz nadać sypialni efektu 3D.

Sztukateria odpowiednia do stylu wnętrza 

Jeżeli w Waszych domach goszczą nowoczesne wnętrza, dręczyć może pytanie, mianowicie: „Czy aby na pewno takie rozwiązanie pasuje do mojego wystroju?”, oraz zastanawiać się co położyć na ścianę w sypialni by idealnie wpasowywała się w aranżacje i wygląd wnętrza. Listwy ścienne przychodzą z pomocą do każdego stylu! Jeżeli dominującym mottem w mieszkaniu są kolorowe, szalone wnętrza w stylu lat osiemdziesiątych, warto położyć sztukaterię na ścianę na zasadzie „pustych okien”, a następnie pomalować je wraz z całą ścianą na przykład w kolorze zieleni, różu czy granatu. Z pewnością dopełni to sypialnie i sprawi, że stanie się jeszcze bardziej kolorowa. W sytuacji, gdy w domu mamy proste, jasne i eleganckie wnętrze, pozostawienie białych listew na dole, bądź górze ściany, podkreśli je jeszcze bardziej, a ściana, mimo iż małym nowym akcentem, powróci w całkowicie nowej odsłonie. Nadal, jednak wśród posiadaczy prostego, nowoczesnego i surowego wnętrza nasuwa się pytanie, jak ozdobić taką ścianę, by nie wyglądało to kiczowato.

Nie ma powodu do obaw, ponieważ w tym sezonie dominuje eklektyzm, czyli łączenie różnego rodzaju stylów ze sobą! Jeżeli nasze szafki są metaliczne, a podłoga surowa, dodanie elementów sztukaterii na ścianę, a następnie pomalowanie jej wraz z listwami na stonowane kolory takie jak beż, szarości, bądź nawet czerń, doda sypialni uroku, a jednocześnie pozostawi wnętrze jako spójne i gustowne. 

Dlaczego listwy ścienne? 

Prócz tego, że listwy ścienne to hit sezonu, kolejnym argumentem za położeniem ich w swojej sypialni, jest fakt, iż są niezwykle łatwe w montażu oraz możemy ułożyć je tak, jak tylko chcemy. Listwy Mardom Decor pozwalają nam na różnego rodzaju wariacje i możliwości, dzięki swojej różnorodności. Nie musimy się także martwić o to, że ktoś będzie miał taką samą sypialnię jak my, ponieważ jeżeli kochamy oryginalność i jesteśmy kreatywni, z pewnością wymyślimy wzór, który jest niepowtarzalny. Poza oczywistościami warto także zwrócić uwagę na ponadczasowość takiego wystroju, był on obecny zarówno u starożytnych, jak i w renesansowych kamienicach. Jeżeli dołożycie do Waszej sypialni również rośliny (świetnym rozwiązaniem są wiszące np. paprocie, które podkreślą nowe akcenty na ścianie) z pewnością w połączeniu ze sztukaterią będziecie mieli najbardziej modną, a zarazem stylową i gustownie ozdobioną sypialnię. Warto więc zainwestować w ten niedrogi dodatek, by nadać nowego tchnienia i ożywić  mieszkanie.