https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49 Oprogramowanie Microsoft Dynamic AX - dlaczego warto się zdecydować? - Portal Słoneczna kolastyna https://www.high-endrolex.com/49
oprogramowanie

Osoby decyzyjne w każdej firmie wiedzą, jak ogromnym wyzwaniem jest sprostanie aktualnej rzeczywistości gospodarczej. Zapewnianie płynności działalności przedsiębiorstwa i podnoszenie konkurencyjności oferty to tylko część wyzwań stawianych przed właścicielami firm. W odpowiedzi na ten powszechny problem wielu działalności powstało oprogramowanie Microsoft Dynamics AX. W tym artykule opowiemy o nim nieco więcej i wytłumaczymy, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Microsoft Dynamics — co to jest?

Microsoft Dynamics jest grupą produktów informatycznych od marki Microsoft. Służą głównie w celu zarządzania relacjami z klientami na różnych szczeblach oraz planowania wykorzystywania zasobów firmy. Microsoft Dynamics składa się z następujących produktów: 

  • Microsoft Dynamics CRM,
  • Microsoft Dynamics C5,
  • Microsoft Dynamics NAV,
  • Microsoft Dynamics SL,
  • Microsoft Dynamics GP,
  • Microsoft Dynamics ERP,
  • Microsoft Dynamics AX.

W poniższym artykule omówimy funkcjonalność oraz zastosowanie Microsoft Dynamics AX (wcześniej AXAPTA).

Microsoft Dynamics AX — co to?

Microsoft Dynamics AX jest to system informatyczny klasy ERP. Dzięki swoim szerokim możliwościom może pozytywnie wpłynąć na wszelkie biznesowe potrzeby przedsiębiorstwa. Pozwala nie tylko na elastyczne dopasowanie się do wymagań rynku, ale także dostarcza analizy biznesowe i zwiększa produktywność pracowników. Kolejną zaletą jest łatwość podejmowania strategicznych decyzji, bardzo ważnych dla każdego przedsiębiorstwa.

Wymieniając zalety Microsoft Dynamics AX, nie sposób zapomnieć o prostocie obsługi systemu, bogatej funkcjonalności oraz łatwej integracji z innymi produktami amerykańskiej firmy. Te wszystkie cechy sprawiają, że system stanowi przyjazne rozwiązanie w codziennym użytkowaniu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii program Microsoft Dynamics AX wyprzedza wszelką konkurencję. Jest innowacyjny, a co najważniejsze, wykazuje niezwykłą otwartość na zmieniające się potrzeby przedsiębiorców i wszelkie sugestie użytkowników. Jeśli szukasz sprawdzonego rozwiązania dla swojej firmy, wejdź na stronę https://inlogica.com/posts/5 i zapytaj o szczegóły.

Microsoft Dynamics AX – informacje

System umożliwia pracownikom łatwy dostęp do wszelkich funkcji, a także analizy niezbędnych danych. Zapewnia też możliwość tworzenia raportów, które dotyczą najważniejszych obszarów działalności. Interfejs użytkownika Microsoft Dynamics RoleTailored to ponad 30 profili dopasowanych do określonych wcześniej potrzeb (Role Center).

Jak sprzedawany jest program Microsoft Dynamics AX?

Dystrybucja programu prowadzona jest w prostym modelu licencjonowania, który uwzględnia typy użytkowników, dlatego wykupione licencje są indywidualnie dopasowane, a zarazem pozostawiają możliwość poszerzania ich zakresu w przyszłości. To bardzo przydatna cecha, ponieważ płacisz tylko za te usługi, z których skorzystasz. Nie ma konieczności nabywania licencji na wszystkie obszary dla każdego użytkownika. 

System istnieje na całym świecie od 1998 r. Początkowo funkcjonował pod nazwą AXAPTA (wersje 2.5, 3.0, 4.0), a następnie zmieniono ją na Dynamics AX (wersje AX 2009 oraz AX 2012). Znany jest także pod nazwami MS Dynamics, Microsoft ERP czy Microsoft Dynamics ERP.  Najnowszą wersję Dynamics AX można kupić od roku 2016, początkowo dystrybuowaną jako Dynamics 365 for Operations. Jest to więc usługa, która na rynku występuje długo oraz cieszy się renomą wielu użytkowników i firm.

Obecnie oficjalna nazwa systemu brzmi Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations.

Podsumowanie

 

Rozwiązania firmy Microsoft cieszą się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ marka ma ogromne doświadczenie w tworzeniu systemów informatycznych, co przekłada się na jakość usług i zaufanie użytkowników. Microsoft Dynamics AX istnieje już długo i jest ciągle rozwijany do nowszych wersji. Może więc okazać się niezbędnym rozwiązaniem dla różnych przedsiębiorstw. Jego wszechstronność pozwala na zautomatyzowanie i usprawnienie wielu obszarów prowadzonej działalności.

https://www.high-endrolex.com/49
https://www.high-endrolex.com/49