Granitowe patelnie są idealnym wyborem dla osób, którym zależy na zakupie praktycznych i wytrzymałych naczyń, które dodatkowo będą estetyczne. Najlepsze modele wykonane są z najwyższej jakości aluminium lub stali nierdzewnej i pokryte specjalną nieprzywierającą powłoką wzmocnioną drobinkami granitu. Dzięki temu są one niezwykle odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Granitowa powłoka umożliwia także przyrządzanie dań bez konieczności używania tłuszczu, co sprawia, że przygotowywane na niej potrawy są zdrowe. Ich gładka powierzchnia jest także bardzo łatwa w czyszczeniu. Dobre patelnie granitowe przystosowane są do używania na różnego rodzaju kuchenkach, także indukcyjnych. Poniższe zestawienie zawiera najlepsze dostępne na rynku modele. Powinny je wziąć pod uwagę wszystkie osoby, które zastanawiają się, jaka patelnia granitowa będzie najlepszym wyborem.

Patelnie granitowe – ranking najlepszych modeli

5. Kamille Granitowa 28 Cm Głęboka Z Pokrywką 4277Gr

Jest to doskonała patelnia, która sprawdzi się zarówno w profesjonalnej, jak i domowej kuchni. Dzięki wysokiej jakości granitowej powłoce osiągnięta została doskonała przewodność cieplna i odporność na deformacje oraz zarysowania. Patelnia jest także w pełni bezpieczna dla zdrowia. Na dnie znajduje się specjalny dysk indukcyjny, który nie tylko pozwala na swobodne jej używanie na kuchenkach indukcyjnych, ale także zapewnia ochronę przed deformacjami. Nowoczesny, designerski uchwyt został wykonany w całości z materiału, który się nie nagrzewa. Patelnia zrobiona jest z wysokiej jakości aluminium, a dzięki grubym ściankom oraz dnu długo utrzymuje ciepło.

4. Berlinger Haus Patelnia 28 Cm Bh1793

To kolejny model, który musiał znaleźć się w rankingu dobrych patelni granitowych. Został wykonany z wysokiej jakości aluminium i pokryty powłoką granitową. Jego odporne na odkształcenia wielowarstwowe dno sprawia, że ta patelnia współpracuje z każdą płytą grzewczą, również indukcyjną. 3-warstwowa powłoka zapewnia wysoką wytrzymałość, nieprzywieralność, nie wymaga dużej ilości tłuszczu lub oleju. Uchwyty silikonowe pozostają chłodne w dotyku, zapewniając bezpieczny i wygodny chwyt. Ta granitowa patelnia umożliwia smażenie w temperaturze do 240 stopni Celsjusza. Specjalna technologia pozwala także na 35% szybsze nagrzewanie niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych naczyń.

3. Klausberg Patelnia Granitowa 18Cm (kb7306)

Jest to idealna propozycja dla osób, które zastanawiają się, jaka patelnia granitowa będzie idealnym rozwiązaniem do domowego użytku. Wyposażona jest w potrójną warstwę granitową, która pozostaje bardzo odporna na zarysowania. Dzięki temu przez bardzo długi czas będzie spełniała swoje funkcje. Innowacyjne dno umożliwia korzystanie z niej zarówno na kuchenkach indukcyjnych, jak i elektrycznych, gazowych oraz ceramicznych. Wykonany z silikonu uchwyt nie nagrzewa się, co zapewnia komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne korzystanie z niej. Wnętrze pokryte zostało powłoką antyadhezyjną, która wolna jest od niebezpiecznych substancji. Dodatkową jej zaletą jest to, że równomiernie się rozgrzewa, co ułatwia przygotowywanie potraw. Tę patelnię granitową bez problemu można myć w zmywarce.

2. Orion Patelnia Grande 24 Cm

W rankingu patelni granitowych musiał znaleźć się także ten model. Patelnia ta posiada nieprzywierającą powłokę, która umożliwia smażenie, gotowanie, duszenie oraz zapiekanie praktycznie bez użycia tłuszczu. Jej niewątpliwą zaletą jest także to, że można jej używać na każdym rodzaju kuchenek, także indukcyjnych. Posiada ona odpinaną rączkę, bez której można ją myć w zmywarce, a także wkładać do piekarnika. Jest bardzo łatwa w czyszczeniu głównie dzięki temu, że przygotowywane na niej potrawy nie przywierają do jej dna. 

1. Ballarini Patelnia Głęboka Granitowa Salina Indukcja 24Cm

Patelnia indukcyjna Salina Granitium 24 cm wykonana jest z kutego na zimno aluminium. Zapewnia optymalne przewodnictwo oraz utrzymanie ciepła. Niezwykle wytrzymała powłoka Granite Titanium – Ekstreme zapewnia wyjątkową trwałość. Stalowy uchwyt dobrze leży w dłoni i gwarantuje komfortowe użytkowanie. Ta dobra patelnia granitowa została wykonana z aluminium oraz stali nierdzewnej. Podobnie jak inne modele również i ona nadaje się do używania na kuchenkach indukcyjnych, elektrycznych, gazowych oraz ceramicznych. Bez problemu można ją także myć w zmywarce.

Patelnie granitowe są bez wątpienia naczyniami, w jakie zdecydowanie warto się zaopatrzyć. Cechują je przede wszystkim duża wytrzymałość oraz trwałość, które sprawiają, że to inwestycja na długi czas. Dzięki nieprzywierającej powłoce ich czyszczenie jest bardzo proste i bezproblemowe. Możliwość przyrządzana potraw bez dodatku tłuszczu sprawia, że staje się wręcz niezbędna w kuchni każdej osoby, która przykłada wagę do zdrowego stylu życia. W większości można myć je w zmywarce bez obaw o to, że ich powierzchnia zostanie uszkodzona. Powyższe zestawienie przedstawia najlepsze modele, które nadają się do używania na każdym rodzaju kuchenki. Dzięki temu nawet podczas jej wymiany nie ma konieczności kupowania nowego naczynia. Z rankingiem tym powinny zapoznać się wszystkie osoby, które zadają sobie pytanie, jaka patelnia granitowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Wybierając konkretny model, trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na jego średnicę, aby wybrać ten najlepiej dopasowany do potrzeb.