biuro

Wirtualna asystentka to relatywnie popularny termin, który w ostatnim czasie zyskuje na znaczeniu. Choć renoma tego zawodu rośnie w zawrotnie szybkim tempie, to spora część społeczeństwa nadal nie wie, czym dokładnie zajmują się osoby na tym stanowisku. W rzeczywistości spektrum kompetencji jest bardzo szerokie, aczkolwiek nadrzędne zadanie polega na ułatwianiu życia osobom narzekającym na natłok obowiązków służbowych oraz załatwianie za nie wszelkich obligatoryjnych formalności.

Wirtualna asystentka – co robi?

Wiele osób zastanawia się nad tym, co robi wirtualna asystentka i dlaczego popularność tego zawodu rośnie w tak szybkim tempie. W rzeczywistości główne obowiązki takich osób to obsługa klientów bądź prowadzenie mediów społecznościowych. Ludzie pracujące w tej branży odpowiadają za wykonywanie poleceń swoich przełożonych i realizowanie za nich podstawowych zadań za pomocą laptopa.

Z usług wirtualnej asystentki najczęściej korzystają przedsiębiorcy i osoby, które mają niewiele czasu na prowadzenie działań marketingowych bądź promowanie swojej działalności. W praktyce osoby na tym stanowisku mogą bowiem realizować różne zadania, a ich obowiązki zazwyczaj są zależne od życzenia zleceniodawcy. Co istotne, ludzie pracujący na tym stanowisku na co dzień nie widują się ze swoim szefem. Dlatego też praca ta kapitalnie sprawdza się u zwolenników zdalnego zarabiania pieniędzy.

Asystentka wirtualna – co robi i jakie są jej podstawowe zadania?

Zakres działań wirtualnych asystentek jest bardzo szeroki. Aczkolwiek główną cechę tego zawodu stanowi fakt, że wszystkie obowiązki służbowe są wykonywane wyłącznie poprzez urządzenia multimedialne. Dzięki temu wirtualne asystentki nie muszą spotykać się ze swoimi przełożonymi i mają możliwość dostosowywania czasu pracy do swoich możliwości.

Osoby pracujące w tym zawodzie najczęściej odpowiadają za korektę tekstów, zarządzanie WordPressem bądź obsługiwanie oficjalnych profili na mediach społecznościowych. W praktyce wirtualne asystentki mogą jednak wykonywać zdecydowanie więcej zadań. Coraz częściej odpowiadają za przygotowywanie służbowych prezentacji albo dodawanie produktów do sklepów internetowych. W ostatnich latach z ich usług szczególnie często korzystają osoby pracujące w branży e-commerce. Popularne jest również zatrudnianie wirtualnych asystentek wśród celebrytów i wysoko usytuowanych przedsiębiorców.

Jak zostać wirtualną asystentką?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że praca wirtualnej asystentki jest miła, łatwa i przyjemna. Choć rzeczywiście zawód ten przedstawia się relatywnie prosto oraz umożliwia inkasowanie całkiem sporej gotówki bez nadmiernego wysiłku, to realizowanie obowiązków na tym stanowisku wiąże się z posiadaniem odpowiednich kwalifikacji.

Na stanowisko to aplikuje bardzo dużo osób i w ostatnich latach ludzie coraz chętniej decydują się na spróbowanie swoich sił w tej branży. Aby zostać solidną wirtualną asystentką, trzeba jednak wyróżniać się sporą wiedzą z zakresu obsługi urządzeń elektronicznych. Znajomość platformy WordPress, poprawna polszczyzna czy umiejętność tworzenia chwytliwych reklam są w tej branży niezwykle pożądane. Dlatego w roli wirtualnych asystentek szczególnie dobrze sprawdzają się kreatywne i pomysłowe osoby, mające odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie.

Bardzo ważną umiejętność u wirtualnych asystentek stanowi również znajomość języków obcych. Jeżeli więc jesteś poliglotą, a nauka nowych kompetencji przychodzi Ci z łatwością, to najprawdopodobniej to stanowisko zostało stworzone dla Ciebie.

Wirtualna asystentka – czy jest to zawód godny uwagi?

Wiele wskazuje na to, że popularność tego zawodu będzie rosła, a jego renoma osiągnie jeszcze większe rozmiary. Choć opinie na temat przydatności takich asystentek są podzielone i nie wszyscy przyklaskują temu rodzajowi pracy, to w rzeczywistości lista jego przymiotów jest bardzo długa.

Co ważne, ze swoich zobowiązań asystentki wywiązują się wyłącznie zdalnie, w efekcie czego nie muszą tracić czasu na dojazd do siedziby firmy. Jeżeli zależy Ci na znalezieniu dobrze płatnej i interesującej pracy, to z pewnością warto zastanowić się nad spróbowaniem swoich sił w tej roli. Więcej informacji o tym zawodzie znajdziesz na stronie https://www.brella.pl/.