https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49 Jak zacząć ćwiczyć? Praktyczne porady - Portal Słoneczna kolastyna https://www.high-endrolex.com/49
fitness

Rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną zwykle stanowi wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie jest się miłośnikiem sportu. Jednak zamiast szukać wymówek i usprawiedliwiać się brakiem kondycji, odpowiedniego sprzętu oraz zapracowaniem, warto wyjść ze swojej strefy komfortu i zastosować parę trików, które pomogą wdrożyć się w ćwiczenia.

Zacznij od ćwiczeń w domu

Dla wielu osób to nie aktywność fizyczna jest problemem, ale obserwatorzy, których raczej nie da się uniknąć, ćwicząc na siłowni, pływając na basenie czy biegając w parku. Jeśli i Ty zaliczasz się do tego grona, a jednocześnie zastanawiasz się jak zacząć ćwiczyć od zera, dobrym pomysłem może być aktywność fizyczna w domu. Wbrew pozorom, nie jest konieczne posiadanie dużej ilości sprzętu – na początek wystarczy zwykła mata do jogi, a hantle z powodzeniem mogą zostać zastąpione przez półtoralitrowe butelki z wodą. W sieci dostępnych jest mnóstwo nagrań i filmów, które pokazują jak zacząć ćwiczyć bez kondycji i przedstawiają aktywności, które mogą wykonywać także początkujący. Co więcej, część trenerek i trenerów oferuje transmitowanie prowadzonych na siłowni zajęć online, co sprawia, że w domu można trenować równie efektywnie co poza nim.

Wygospodaruj odpowiednią ilość czasu

Znalezienie motywacji do rozpoczęcia ćwiczeń jest bardzo trudne, ale jak najbardziej możliwe. Pierwszym krokiem powinno być wygospodarowanie w ciągu dnia wolnych dwudziestu lub trzydziestu minut, które z założenia mają być przeznaczone na aktywność fizyczną. Najlepiej byłoby, aby wdrażanie się do sportu polegało na ćwiczeniu co drugi dzień o tej samej godzinie. Zachowanie regularności i powielanie schematu sprawi, że to, co początkowo wydawało się nieprzyjemne, po pewnym czasie wejdzie w nawyk i pytanie „jak zacząć ćwiczyć” przerodzi się w chęć wygospodarowania przynajmniej chwili na ulubioną aktywność. Jeśli jednak wiesz, że samo zarezerwowanie sobie odpowiedniej ilości czasu nie wystarczy i będziesz mieć problem ze znalezieniem motywacji, warto prowadzić dziennik lub zainstalować aplikację, która dzięki codziennemu dopingowaniu uczy jak zacząć regularnie ćwiczyć.

Znajdź trenera personalnego

Poszukiwanie motywacji do tego, jak zacząć ćwiczyć może być jeszcze trudniejsze, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś kontaktu ze sportem. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z pomocy trenera osobistego w Kielcach. Osoba zatrudniona na tym stanowisku zwykle posiada interdyscyplinarną wiedzę, łączącą informacje z dziedziny żywienia, anatomii człowieka i fizjoterapii, a dodatkowo doskonale wie, jakie ćwiczenia wpłyną korzystnie na konkretne partie mięśni. Trenerzy personalni w większości związani są z konkretnymi siłowaniami i niewielu z nich działa niezależnie, często jednak pierwszy trening oferowany jest zupełnie za darmo lub w niższej cenie, co pozwala poznać konkretną osobę i odkryć jak układa się współpraca. Zadaniem trenera jest głównie pokazać, jak zacząć ćwiczyć bez kondycji oraz przedstawić zachowania, które pozwolą uniknąć kontuzji, stąd warto zainwestować i zapisać się na trening.

https://www.high-endrolex.com/49
https://www.high-endrolex.com/49