https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49https://www.high-endrolex.com/49 Śpiochy czy półśpiochy - co wybrać? - Portal Słoneczna kolastyna https://www.high-endrolex.com/49

Śpiochy niemowlęce tak samo, jak półśpiochy cieszą się dużą popularnością wśród rodziców. Wyjątkowo praktyczne i wygodne doskonale sprawdzają się dla najmłodszych. Jednak kompletując wyprawkę, warto pamiętać, że oba produkty różnią się od siebie.

Oferta ubranek niemowlęcych jest ogromna. Duża różnorodność czasami bywa kłopotliwa dla rodziców. Ciężko zdecydować co będzie wygodniejsze i praktyczniejsze dla pociechy. Zwłaszcza jeżeli chodzi o taki element garderoby jak śpiochy. Nie raz opiekunowie zadają pytanie śpiochy czy półśpiochy co wybrać i czym się różnią te dwa produkty? Tak jak w przypadku innych ubranek, tak i te spełniają podobną funkcję, a decyzja o ich wyborze powinna być podyktowana indywidualnymi upodobaniami. Jednak warto wiedzieć, czym się różnią te dwa produkty, aby nie pogubić się w czasie zakupów i ułatwić sobie kompletowanie wyprawki.

Czym się różnią od siebie śpiochy i półśpiochy?

Wybierają ubranka dla niemowląt, należy zwrócić uwagę na ich praktyczność i wygodę. Istotna jest także jakość wykonania produktu i jego bezpieczeństwo dla delikatnej skóry maluszka. Dlatego zawsze lepiej wybierać ubrania dobrej jakości takie jak np. https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/brand/mrofi/ubranka-mrofi-rozmiar-50, które są dostępne w rozmiarze idealnym dla drobnych niemowląt. Zarówno śpiochy, jak i półśpiochy są przeznaczone dla najmłodszych. Dobrze leżą i nie krępują ruchów maluszka. Można je łączyć z kaftanikami, koszulkami i body. Dodatkowym atutem, który doceniają rodzice, jest bezproblemowa zmiana pieluchy — nie trzeba męczyć się z wyswobadzaniem maluszka z odzieży. Z tego też powodu oba produkty można zaliczyć do jednych z uniwersalnych elementów dziecięcej wyprawki. Jednak wybierając odzież dla niemowlaka, rodzice często używają nazw naprzemiennie, myląc oba produkty ze sobą. Warto pamiętać, że różnią się one od siebie sposobem zakładania i jednym mogą wydawać się praktyczniejsze śpiochy, podczas gdy innym bardziej przypadną do gustu półśpiochy. Dlatego zastanawiając się nad tym, czy lepiej sprawdzą się śpiochy, czy półśpiochy najpierw należy zaznajomić się z tymi dwoma typami odzieży.

Śpiochy

Śpiochy to jeden z bardziej uniwersalnych części garderoby niemowlęcej. Mogą służyć również jako piżama. Można je porównać z ogrodniczkami. Długie spodenki mają zazwyczaj zabudowane stópki chroniące przed zimnem i są połączone z szerokimi szelkami zapinanymi na rzepy, napy lub guziki. Przeważnie mają również rozpinane nogawki, aby ułatwić rodzicom zmianę pieluchy, bez konieczności zdejmowania całego ubrania. Można do nich zakładać kaftaniki, koszulki lub body. Nic się nie podwija, a górna część dodatkowo ochrania plecy dziecka, zapewniając mu komfort cieplny. W odróżnieniu od pajacy nie mają rękawów, dlatego nie trzeba się martwić, że maluch się przegrzeje.

 

Półśpiochy

Półśpiochy to nic innego jak niemowlęce spodenki, które sprawdzą się zarówno do wyjścia, jak i do spania. Nogawki mogą posiadać stópki lub nie w zależności od modelu. Ten rodzaj odzieży jest luźny, nie krępując ruchów malca i zakończony gumą w pasie, która utrzymuje spodenki na miejscu. Dzięki temu produkt nie spada i zapewnia wygodę podczas snu, a nawet bardziej intensywnego spędzania czasu. Zmiana pieluszki w półśpiochach jest wyjątkowo prosta. Ze względy na luźny krój łatwo się je zakłada i zdejmuje. Można je łączyć z body, koszulkami i kaftanikami tak samo, jak śpiochy. 

Śpiochy czy półśpiochy co wybrać?

Gdy już wiadomo, czym się różnią od siebie oba produkty, można zastanowić się co wybrać półśpiochy czy śpiochy? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi odnośnie do tej kwestii. Zarówno jedne, jak i drugie są przeznaczone dla niemowląt. Charakteryzują się luźnym krojem niekrępującym ruchów maleństwa. Ponadto w obu przypadkach zmiana pieluchy jest równie łatwa. Jednak śpiochy w odróżnieniu od półśpiochów ochraniają także plecy maluszka, co się może sprawdzić zwłaszcza w chłodniejsze dni. Dlatego niektórzy rodzice decydują się na ich wybór podczas jesienno-zimowych dni, a także typowo do spania, podczas gdy półśpiochy częściej są wybierane podczas wyjścia i w cieplejsze dni. Pomimo wszystko sprawdzą się równie dobrze w chłodniejsze dni w zestawieniu z body na długi rękaw i bluzą lub kaftanikiem. Z tego też powodu oba elementy mogą się okazać tak samo wygodne i praktyczne. Dlatego, zamiast zastanawiać się “śpiochy czy półśpiochy?” warto oba produkty wpisać na listę wyprawkową. W przypadku najmłodszych zawsze warto samemu sprawdzić co będzie praktyczniejsze dla dziecka i rodzica.

https://www.high-endrolex.com/49
https://www.high-endrolex.com/49