medycyna

Cellulit jest problemem, z którym zmagają się nie tylko kobiety, ale również spora część mężczyzn. Jedna mimo tego u Pań występuje on znacznie częściej. Przybiera on postać nieestetycznie wyglądających nierówności oraz wgłębień w skórze, a niekiedy bywa on na tyle uciążliwy, że powoduje powstawanie kompleksów oraz obniża pewność siebie. Usuwanie cellulitu – jakie są najlepsze sposoby na jego zniwelowanie?

Skuteczne usuwanie cellulitu

Wbrew powszechnym stereotypom cellulit nie występuje jedynie u osób z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Mogą go u siebie zaobserwować również szczupłe osoby, a przyczyną jego powstawania jest niewłaściwe rozmieszczenie komórek tłuszczowych, a nie jedynie ich nadmiar. Można wyróżnić dwa typy skórki pomarańczowej, czyli cellulit wody oraz tłuszczowy, ale również aż cztery stopnie zaawansowania problemu.

Cellulit – jak powstaje?

W wyniku obecności w skórze elastyny oraz kolagenu staje się ona elastyczna, sprężysta, jędrna, a także odpowiednio napięta. Natomiast pod nią, w tkance podskórnej, zbierają się komórki tłuszczowe. W sytuacji, w której dochodzi do nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, jej komórki zaczynają się przemieszczać. Niejednokrotnie tworzą również grudki, a w rezultacie brakuje podtrzymującej skórę warstwy. W wyniku tego włókna kolagenowe oraz elastynowe zapadają się bądź też ulegają uszkodzeniu. Na powierzchni naskórka pojawiają się widoczne nierówności oraz zagłębienia, a wielokrotnie można wyczuć również grudki.

Usuwanie cellulitu Toruń – skuteczne sposoby

W skutecznej walce z cellulitem niezwykle istotne są poszczególne cechy, takie jak wytrwałość, cierpliwość, a przede wszystkim regularność. Niekiedy na pierwsze, zadowalające efekty należy nieco dłużej poczekać, jednak warto uzbroić się w cierpliwość, by móc na nowo cieszyć się gładką i sprężystą skórą.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów w walce z cellulitem jest wprowadzenie do swojego codziennego funkcjonowania zdrowej diety i nawyków żywieniowych. Ograniczenie alkoholu, tłustych potraw oraz przekąsek sprawi, że nowe nierówności nie będą pojawiały się na skórze. Kolejnym istotnym aspektem, jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Woda pomaga w usuwaniu toksyn, a także ma niebagatelny wpływ w ogólnym wyglądzie oraz kondycji skóry.

Warto zwrócić uwagę na codzienną pielęgnację naskórka oraz używanie odpowiednich akcesoriów do masażu skóry. Solidna dawka nawilżenia przełoży się na zwiększenie elastyczności i miękkości skóry, a regularny masaż korzystnie wpłynie na poprawę krążenia krwi czy funkcjonowanie tkanek znajdujących się pod skórą.

Ostatnim, jednak najskuteczniejszych sposobem w usuwaniu cellulitu w Toruniu są zabiegi wykonywane przez profesjonalistów. Gabinety specjalizujące się w takiego rodzaju zabiegach wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt, a pracujący w nich specjaliści, doskonale znają się na swojej pracy. Dzięki temu dopasowanie zabiegu do problemu nie będzie stanowiło problemu, a efekty z pewnością okażą się satysfakcjonujące, co przełoży się na ogólne zadowolenie z poddania się wybranemu we współpracy ze specjalistą zabiegu.